Прокуратура Миколаєва не допоможе громадським активістам скасувати незаконні рішення міськвиконкому про тарифи

Михайло Золотухін, голова правління ГО "Фонд розвитку міста Миколаєва", опублікував статтю, присвячену оскарженню рішень Миколаївського міськвиконкому про підвищення комунальних тарифів

Михайло Золотухін, голова правління ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” (ФРММ), опублікував статтю, присвячену оскарженню рішень Миколаївського міськвиконкому про підвищення комунальних тарифів. Діяльність організації підтримує програмна ініціатива “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Прокуратура Миколаєва не допоможе громадським активістам скасувати незаконні рішення міськвиконкому про тарифи
Михайло Золотухін

Громадські активісти, які звернулися з позовом до суду про скасування рішень Миколаївської міськради про затвердження нових тарифів на вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) та утримання житла (рішення №343 і 344 від 17.04.14), не будуть підтримані прокуратурою Миколаєва.

Після появи злощасних рішень вже 6 травня Фонд розвитку міста Миколаєва звернувся до міського прокурора зі скаргою на їх протиправність.

12 травня прийшла відповідь від прокурора міста Юрія Палія, в якому він повідомляв, що для подальшого прийняття рішення переслав скаргу ФРММ у Миколаївський міськвиконком.

Тоді 13 червня ФРММ направив повторну скаргу до прокуратури з вимогою опротестувати вищезазначені рішення міськвиконкому.

А поки у Фонді чекали відповіді з прокуратури, вирішили не втрачати часу дарма і подали адміністративний позов до суду Центрального району на скасування рішень міськвиконкому.

Перше засідання 20 червня відповідач (міськвиконком) проігнорував. Чергове засідання Центрального районного суду Миколаєва відбудеться 2 вересня 2014 року.
 
На повторну скаргу з прокуратури відписалися 1 липня: відповідь містила поширене формулювання «підстави для вжиття заходів прокурорського реагування на даний час відсутні».

Тим часом у Фонді розвитку міста Миколаєва нагадують норми закону України «Про прокуратуру»:

“При виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право:
1) опротестовувати акти Прем’єр-міністра України, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих Рад, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також рішення і дії посадових осіб;
2) вносити подання або протест на рішення місцевих Рад залежно від характеру порушень;
3) порушувати у встановленому законом порядку кримінальну справу, дисциплінарне провадження або провадження про адміністративне правопорушення, передавати матеріали на розгляд громадських організацій;
4) давати приписи про усунення очевидних порушень закону;
5) вносити подання до державних органів, громадських організацій і посадовим особам про усунення порушень закону та умов, що їм сприяють;
6) звертатися до суду із заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб”.

Контакти:
ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: