Приватизація житла в гуртожитках Луганської області. Процес пішов?

29 березня об 11:30 у Луганську (конференц-зала “Стандарт”, 5-й поверх ТЦ “Кристал”, вул. Радянська, 73) відбудеться прес-конференція “Приватизація житла в гуртожитках Луганської області. Процес пішов?”

29 березня об 11:30 у Луганську (конференц-зала “Стандарт”, 5-й поверх ТЦ “Кристал”, вул. Радянська, 73) відбудеться прес-конференція “Приватизація житла в гуртожитках Луганської області. Процес пішов?” Захід проводить Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Питання для обговорення:
· Як виконують у Луганській області Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки?
· Чому органи місцевого самоврядування не прагнуть одержати відомчі гуртожитки в комунальну власність?
· Як вирішують при приватизації житла проблеми мешканців гуртожитків, що виникають через недосконалість законодавства?
· Як порушують права жителів гуртожитків при приватизації житла й оплаті ними житлово-комунальних послуг?
· Створення ОСББ в гуртожитку: чи вигідно це для мешканців?

Закон “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” дозволив приватизувати житлові кімнати (житлові секції) в гуртожитках. Право на приватизацію мають мешканці гуртожитків, які не мають власного житла, більш ніж п’ять років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання в гуртожитках і фактично проживають у них. При цьому гуртожиток має бути передано в комунальну власність, і місцева рада повинна дати дозвіл на його приватизацію.

У Луганській області 104 гуртожитки перебувають у власності територіальних громад, у 79 з них органи місцевого самоврядування дозволили приватизацію. Станом на 1 січня 2013 року було приватизовано близько 2 тисяч кімнат (житлових секцій).

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
Володимир Іванов
(0642) 52 81 31
097 94 84 085

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: