Правозахисники розробили документ, що допоможе ромам-переселенцям

У січні 2015 року в рамках проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні», розроблено «Державний стандарт надання соціальної послуги щодо представництва інтересів осіб/громад із числа національних меншин». Документ буде направлено до Міністерства соцполітики.

У січні 2015 року в рамках проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні», розроблено «Державний стандарт надання соціальної послуги щодо представництва інтересів осіб/громад із числа національних меншин». Документ буде направлено до Міністерства соцполітики.

Прийняття Стандарту є особливо актуальним у нинішній складній політичній ситуації, переконані правозахисники. Війна на Сході України внесла значні корективи у життя мільйонів людей усіх без винятку національностей. Сотні тисяч родин були змушені стати внутрішніми переселенцями, рятуючись від анексії Криму та тимчасової окупації частини території Донбасу. Переселенці мають багато спільних проблем: пошук житла і роботи, отримання державної допомоги, влаштування дітей у садочки та школи. Все це стосується і представників ромської національної меншини.

«Попри всі проблеми і часткову невпорядкованість дій державних установ у сфері допомоги переселенцям, ця робота ведеться. Та більш успішною вона може бути лише за умови об’єднання зусиль усіх активних і небайдужих громадян і організацій. Важливо забезпечити адресність як соціальної допомоги у вигляді пільг та компенсацій, так і соціальних послуг», – пояснює віце-президент Міжнародного благодійного фонду «Чіріклі» Земфіра Кондур.

Саме тому зараз на часі – послуги з посередництва та представництва інтересів, які надають представники громадських організації та ромські посередники. В наказі «Про затвердження Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати», затверджений перелік соціальних послуг для таких людей. Серед них є й представництво інтересів та посередництво (медіація), проте немає затвердженого Державного стандарту з двох зазначених послуг.

Проект Державного стандарту розробляла експертна група, до якої увійшли представники Міністерства соціальної політики, соціальних установ та служб, міських адміністрацій, ромські медичні посередники.

«Така послуга є актуальною і вкрай необхідною як представникам національних меншин, уразливих груп, так і переселенцям, – переконана Земфіра Кондур. – У разі його прийняття ромська громада в Україні – а це близько 48 тисяч осіб – буде ще більш інтегрована в українське суспільство. Адже роми є його невід’ємною частиною, Україна стала для них рідною землею.

Текст Стандарту

«Державний стандарт надання соціальної послуги щодо представництва інтересів осіб/громад із числа національних меншин» розроблено в рамках проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні», що підтримується Фондом відкритого суспільства та Міжнародним фондом «Відродження».

За матеріалами: Правовий простір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: