Половина мешканців Луцька та Ківерців невдоволені діяльністю місцевих депутатів

24,8% мешканців Луцька та Ківерців не знають нічого про діяльність жодного місцевого депутата

24,8% мешканців Луцька та Ківерців не знають нічого про діяльність жодного місцевого депутата. Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу в межах спільного проекту з Лабораторією законодавчих ініціатив за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

39,5% лучан назвали активним депутатом міського голову Миколу Романюка, а 44,5% ківерчан – мера Володимира Жгутова.

55,9% лучан і 70,4% ківерчан правильно назвали ім’я депутата міської ради, обраного від їхнього округу. При цьому жоден респондент не вказав імені свого депутата у Волинській облраді.

Про роботу приймальні свого депутата знають приблизно однакова кількість виборців Луцька й Ківерців – загалом 15,2%. 74,2% респондентів не знають, чи діє приймальня депутата міської ради від їхнього виборчого округу.

82,9% опитаних не зверталися до депутатів, 5,8% зверталися до депутата від свого виборчого округу, 5,5% зверталися до депутатів міської ради від політичної сили, за яку голосували, 4,8% зверталися до депутатів міської ради від іншої політичної сили. Більшість із них результатами звернення були задоволені.

50,3% респондентів не знають, чи звітував депутат міської ради. 26,1% опитаних відповіли, що депутати не звітували. 57,7% також не знають, чи звітували про свою діяльність депутати Волинської обласної ради, а 23,9% вказали, що ніхто з них не звітував.

Про діяльність обранців 78,1% опитаних дізнаються з телебачення, ще 43,9% черпають таку інформацію з газет, 23,9% вказали джерелом інформації Інтернет-видання, а 20,6% – радіо.

На питання, чи задоволені виборці діяльністю депутатів міських рад, половина респондентів відповіли негативно (33,6% – “ні”, 17,8% – “швидше ні”). Схожий рівень невдоволення й роботою депутатів облради – 35,2% і 19,6% відповідно. Більша частка невдоволених роботою депутатів міської ради в Луцьку: понад половину опитаних поставили негативну оцінку.

23,4% виборців поки не готові робити якісь висновки про діяльність депутатів, а близько 20% позитивно відгукнулися про місцевих обранців.

46,3% респондентів не визначилися з відповіддю, чи вплинуло на роботу депутатів запровадження змішаної виборчої системи (50% обираються за партійними списками, 50% – по мажоритарних округах). Ще 35,3% переконані, що зміна виборчої системи ніяк не вплинула на роботу місцевих рад. 6,7% вважають, що це знизило якість роботи депутатів, а 11,7% стверджують, що це покращило роботу депутатів.

Опитування було проведено наприкінці квітня шляхом віч-на-віч інтерв’ю. Загалом було опитано 300 осіб, з них 100 в Ківерцях і 200 в Луцьку. Опитування проводилося на вулицях і в громадських місцях посеред дня в різних районах (центральних і спальних) кожного міста з застосуванням гендерної та вікової вибірки. У Луцьку вибірка районована випадкова, похибка вибірки 7% з імовірністю 0,95 (для обласного центру). У Ківерцях вибірка районована випадкова, похибка вибірки 8% з імовірністю 0,90 (для малого міста).

Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалитингу
Михайло Шелеп
mike.shelep@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: