Політику влади стосовно енергозбереження назвали неефективною

Експерти заявили, що держава на сьогодні не приділяє достатньої уваги енергозбереженню

Держава на сьогодні не приділяє достатньої уваги енергозбереженню. Про це заявили учасники дводенної робочої зустрічі “Місцева енергозберігальна політика територіальної громади”, яка відбулася в Одесі. Захід організував Благодійний фонд “Місцева ініціатива” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасниками зустрічі були представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, комерційних структур.

Експерти відзначили, що на сьогодні територіальні громади України витрачають на енергоносії від 20% місцевих бюджетів, що зумовлено відсутністю ефективної місцевої енергетичної політики. На їхню думку, необхідність запровадження європейських стандартів енергозбереження з урахуванням схеми “ціна – якість – дохід” дасть поштовх до пошуку нових систем управління муніципальним господарством із застосуванням нових технологій енергозбереження.

За словами учасників обговорення, на сьогодні немає Державної програми реформування ЖКГ у напрямі енергозбереження, а також не сформовано єдиної бази даних стосовно енергозберігальних матеріалів і обладнання, рекомендованих при будівництві житла та при поточних і капітальних ремонтах.

Експерти констатували, що нині в законодавстві України немає чіткої стратегії ефективного розвитку сучасних технологій у напрямі енергозбереження, а просте підвищення тарифів виявилося найпростішим методом, покликаним покрити витрати на енергоносії, які невпинно дорожчають.

Також на робочій зустрічі було відзначено, що важливим чинником є громадська участь у впровадженні та вдосконаленні системи менеджменту енергозбереження в територіальній громаді. За словами експертів, влада фактично не вважає за потрібне обговорювати це питання з населенням, незважаючи на те, що комплексну реформу ЖКГ було ініційовано заради задоволення нагальних потреб людей у докорінному покращенні житлових умов.

Головною причиною, яка гальмує впровадження енергозберігальних технологій, було названо незацікавленість місцевих рад у впровадженні енергозбереження на рівні міста та в контролі за участю територіальної громади. Крім того, на думку учасників заходу, рівень доходів більшості населення не дозволяє платити за новими тарифами і тому впровадження енергозберігальних технологій як основного чинника економії витрат є дуже актуальним.

За результатами робочої було доопрацьовано та погоджено Концепцію муніципального енергозбереження територіальної громади, яка буде спрямована на розвиток управління енергозбереженням на рівні міста та територіальної громади, визначить оптимальний рівень управління енергозбереженням муніципальних структур. За задумом ініціаторів документа, він надасть правову, організаційну, методичну, інформаційну та практичну допомогу з питань упровадження та контролю енергозбереження на рівні міста за участю територіальної громади.

Крім того, учасники робочої зустрічі прийняли Резолюцію, у якій виклали рекомендації щодо подальшого розвитку та впровадження сучасних енергозберігальних технологій в Україні.

Контакти: “Місцева ініціатива”, Юрій Звеліндовський, (048) 794 26 46, 095 58 98 734, bfmiodessa@ukr.net, zvelindovsky@inbox.ru

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: