Підсумки річної діяльності антикорупційних громадських ініціатив в Одеському регіоні

Рік тому Міжнародний фонд «Відродження» на відкритому гранатовому конкурсі визначив 10 громадських організацій, які почали реалізовувати проекти в сфері боротьби з корупцією в Одеському регіоні. 28 вересня відбулася публічна дискусія, де активісти розповіли про свої успіхи та невдачі за минулий рік та обговорили плани на майбутнє.

Рік тому Міжнародний фонд «Відродження» на відкритому гранатовому конкурсі визначив 10 громадських організацій, які почали реалізовувати проекти в сфері боротьби з корупцією в Одеському регіоні. 28 вересня відбулася публічна дискусія, де активісти розповіли про свої успіхи та невдачі за минулий рік та обговорили плани на майбутнє.

«У порівнянні з іншими областями, наш Фонд задоволений боротьбою суспільства з корупцією в Одеській області. Але це тільки початок, ми тільки на старті цього шляху .  Почалася досить ефективна боротьба, але шлях буде дуже довгим. Справа в тому, що зараз в Україні ми всі переживаємо період, коли вже не просто потрібно моніторити корупцію або звинувачувати в ній. Повинні бути і наслідки для корупціонерів. Потрібні дії з боку влади, прокуратури або НАБУ », – пояснив  виконавчий директор МФ «Відродження » Євген Бистрицький.

Заступниця губернатора Одеської області Соломія Бобровська розповіла про успіхи у боротьбі з корупцією в ОДА: «За останній рік керівництво Одеської області зробило прорив в цьому напрямку. Мені здається, що раніше ніколи такого не було, щоб керівник області, глава митниці, голова обласної поліції і прокуратури не отримували «подарунки» у вигляді квартир, машин, золотих годинників або яхт. Наші кабінети стали більш відкритими для громадян. Ми повинні переформатувати держоргани в форму сервісів для громадян, а не закриватися в дерев’яних, радянських кабінетах» .

«Результатів досить багато. Важливо, що громадський антикорупційний рух в Одесі стає все більш системним, і у громадян з’являються нові інструменти виявлення та попередження корупційних дій», – розповів директор Південноукраїнського представництва МФ «Відродження» Євген Попов.

Міжнародний Фонд «Відродження» виділив 170 000 доларів США в якості грантів на антикорупційну діяльність 10-ти організаціям в Одеській області. Антикорупційні проекти торкнулися різних сфер діяльності. За рік було проведено 52 антикорупційних розслідувань на Одещині, опубліковано 22  журналістських розслідувань у безпековому секторі Одеської області. Також було проведено 12 антикорупційних експертиз, результати яких були передані до місцевих органів влади, Верховної ради України, Антикорупційного бюро, Державної регуляторної служби та профільних комітетів ВР.  Матеріали 9 розслідувань  було передано до судів та правоохоронних органів.

Завдяки антикорупційним ініціативам можливим став доступ громадськості до списків лік, закуплених за державні кошти у лікарнях Одеської області, які повинні видаватися безкоштовно. Наразі на сайті liky.odesa.ua представлена інформація про наявність медикаментів у 111 лікарняних установах. Варто зазначити, що інформація оновлюється щотижня і більш ніж 20 000 жителів Одеської області вже скористалися сервісом.

Антикорупційна гаряча лінія була створена і на Одеській митниці, де було опрацьовано 44 повідомлення про корупцію та надано 513 консультацій . У Біляївському районі більш ніж вдвічі знизилась кількість людей, які безпосередньо стикались із корупцією – від 20,4% у грудні 2015 до 9,5% у червні 2016. В Ізмаїльскій області всі розпорядники бюджетних коштів були підключені до баз даних порталів  zakupki.prom.ua, E-data ( spending.gov.ua), prozorro.org . У свою чергу в Татарбунарах було Привернуто увагу суспільства до проблем незаконної забудови заповідної території Національного парку «Тузловскі  Лимани». Також вдалося змінити керівництво Національного парку, де було призначено нове керівництво з числа громадських діячів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: