Підозрюємо, варто більше говорити про підозру. Відбулася перша дискусія JustTalk

На цій першій професійній дискусії учасники говорили про підозру: чому вона не виконує первинного свого призначення у кримінальному процесі та часто є по суті обвинуваченням.

5 квітня Програма «Права людини і правосуддя» зібрала експертів, суддів, прокурорів, слідчих та адвокатів на дискусії «Підозріле звинувачення чи обвинувальна підозра», – щоб поговорити про те, як інститут підозри працює у кримінальному провадженні та чому часто він виконує функцію обвинувачення. Це перша з серії професійних дискусій «JustTalk».

Програма протягом останніх років провела кілька емпіричних досліджень, які стосувались ролі поліцейського при затриманні, ролі прокурора на досудовій стадії процесу, процесуальної взаємодії між детективом та прокурором САП, зараз програма детально досліджує роль слідчого судді. За результатами цих досліджень один з ключових висновків – це відсутність одного розуміння ролі кожного учасника кримінального провадження, а також відсутність чітких правил взаємодії між ними.

Група практиків та експертів вже протягом року працює над стандартами досудового розслідування, які визначають напрямки роботи кожного учасника кримінального процесу та їхні алгоритми дій.

На цій першій професійній дискусії учасники говорили про підозру: чому вона не виконує первинного свого призначення у кримінальному процесі та часто є по суті обвинуваченням. Учасники обговорили сценарії для трансформації, з якими можна ознайомитись тут і тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: