Перший Форум країн кандидатів на вступ до ЄС

28-29 листопада Центр «Нова Європа» проведе 1st Accession Exchange Forum – головний дискусійний майданчик зі вступу до ЄС країн Східної Європи та Західних Балкан.

За підтримки Європейського Союзу та у партнерстві з Міжнародним фондом “Відродження”, Офісом Віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Інститутом європейської політики та реформ та Фондом Сороса в Грузії, Форум збере разом урядовців та провідних експертів з України, Молдови, Грузії, Румунії, Північної Македонії та країн ЄС.

1st Accession Exchange Forum має на меті забезпечити платформу та заохотити мережу між країнами та багатьма зацікавленими сторонами для підбивання підсумків щодо процесу вступу, передового досвіду та отриманих уроків, а також для обговорення нових ідей та вивчення можливостей у відносинах між Європейським Союзом, країнами Східної Європи та Західних Балкан.

Цьогорічний Форум є особливим з кількох причин. Перш за все, Україна та Молдова отримали статус кандидата в ЄС, а Грузія – потенційного кандидата. Це суттєво змінило теми, які обговорюватимуться під час форуму, водночас оцінка просування реформ залишається важливою частиною конференції.

Це також є причиною, чому Форум тепер називається Accession Exchange Forum замість Association Exchange Forum, який відбувався до минулого року. Потрапляння до групи країн-кандидатів на вступ до ЄС також передбачає, що географія дискусій у рамках Форуму буде значно ширшою і включатиме, починаючи з цього року, країни-кандидати на Західних Балканах.

Подія відбудеться 28-29 листопада та буде транслюватись онлайн на Facebook-сторінці та Youtube каналі (1-й день та 2-й день) Центру «Нова Європа» та партнерських організацій.

Робоча мова: англійська.

Дискусійні панелі будуть присвячені таким питанням:

  • Статус кандидата в ЄС для України та Молдови, а також потенційного кандидата для Грузії: шлях до членства
  • Західні Балкани та Східна Європа в однаковому ракурсі: реформи, перспективи та синергія для прискорення процесу вступу
  • Роль парламентів у процесі вступу: політичний консенсус щодо реформ вступу як рушія успіху
  • Війна Росії проти України: наслідки для процесу вступу до ЄС
  • Поетапний вступ і реформа методології розширення: як прискорити членство в ЄС?

Серед учасників форуму:

  • Високопосадовці з Грузії, Молдови та України, відповідальні за координацію просування членства в ЄС цих країн.
  • Провідні експерти та представники громадянського суспільства з досвідом європейської та євроатлантичної інтеграції країн Східної Європи та Західних Балкан.
  • Члени Європейського та національних парламентів, представники Європейської Комісії, Представництва ЄС у Києві, відповідних проєктів технічної допомоги ЄС, донорські організації, аналітичні центри та наукові установи.

Серед спікерів:

Ольга Стефанішина, Віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Ігор Жовква, заступник керівника Офісу Президента України; Матті Маасікас, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні; Крістіна Герасімов, керівниця Офісу Президента Молдови; Теймураз Джанджалія, Заступник міністра закордонних справ Грузії; Андрюс Кубіліус, депутат Європейського парламенту, прем’єр-міністр Литви (1999-2000;2008-2012); Георг Ціглер, заступник голови групи підтримки України Європейської комісії; Фредрік Весслау, заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM); Іванна Климпуш Цинцадзе, Голова Комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції; Леван Макашвілі, голова кабінету спікера парламенту Грузії; Адріан Балутел, член Комітету з євроінтеграції Парламенту Республіки Молдова; Юліан Гроза, виконавчий директор Інституту європейської політики та реформ (IPRE); Вано Чхіквадзе, менеджер програми інтеграції в ЄС Фонду відкритого суспільства Грузії (OSGF).

З вітальною промовою також виступить виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Олександр Сушко.

Accession Exchange Forum відбувається за підтримки ЄС в рамках проєкту EU4USociety, що фінансується ЄС і реалізується Міжнародним фондом «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: