Перше спеціалізоване відділення паліативної допомоги для бійців АТО

28 серпня «Центр допомоги пораненим» та Головний військовий клінічний госпіталь урочисто відкрили створене виключно за благодійні кошти спеціалізоване відділення паліативної допомоги.

28 серпня «Центр допомоги пораненим» та Головний військовий клінічний госпіталь урочисто відкрили створене виключно за благодійні кошти спеціалізоване відділення паліативної допомоги.

Відділення на 8 ліжок побудоване для поранених в зоні АТО військовослужбовців, які перебувають в стані коми чи сопору, та потребують тривалого медичного лікування з елементами реанімаційного контролю й інтенсивної терапії.

Відділення такого типу є першим у медичних закладах Міністерства оборони України, та є прообразом військово-медичного хоспісу. Зараз в країні є лише декілька відділень для палліативних хворих серед цивільних, та жодне з них не пристосовано для пацієнтів зі спеціфічними пораненнями, отриманими під час війни. Приміщення новоствореного відділення обладнане системами вентиляції, постачання кисню, кондиціонування, озонування повітря, відеонагляду та фонової музики. Для батьків поранених передбачена спеціальна кімната для відпочинку.

Нове відділення було створено з нуля трохи більше, ніж за півроку. Ще на початку року важкопоранених солдатів, які знаходяться у стані коми, ніде було лікувати. Наші захисники лежали непритомні в непристосованих і давно не ремонтованих приміщеннях військових шпиталів, а їхнім родичам ніде було перепочити і навіть поїсти. Зараз у новому відділенні вже є один тяжкопоранений учасник АТО, боротьба за його одужання триває вже майже рік. Саме в це відділення направлятимуть тяжкопоранених пацієнтів з усіх українських військових шпиталів.

Відкриття цього відділення є прикладом ефективної співпраці між командуванням Національного військово-медичного центру, благодійною ініціативою «Центр допомоги пораненим» (проект фонду «Центр допомоги»), та небайдужими волонтерами.

Будівництво почалося на початку лютого 2015 року, його фінансування здійснювалося виключно за кошти благодійників. Половина матеріалів та робіт була надана фонду небайдужими волонтерами, решта – закуплена за кошти, вилученні від численних акцій та доброчинних внесків. Оснащення, обладнання спеціалізованими меблями та медичним обладнанням теж здійснювалося за рахунок благодійних пожертв, в тому числі на Українській біржі благодійності.

За півроку до ініціативи долучилися сотні юридичних та фізичних осіб, а сам проект набув широкого суспільного розголосу. Два волонтерські демонтажі стали яскравим прикладом єдності та сили столичної громади. Вітчизняні представники малого та середнього бізнесу теж не стояли осторонь, допомагаючи матеріалами та коштами: проектні роботи виконала дизайн-студія «DREAM DESIGN», електромонтажні – компанія «ГОАЛ», сантехнічні – «Чиста вода», систему вентиляції у відділенні забезпечили кіровоградці «РОМКОР», кабелем відділення завдячує підприємству «Лапп Україна», підвісну стелю отримано від «Крафт Декенсістем Україна», лінолеум – від компанії «Килимовий дім», фарбу люб’язно передав салон «VOGUE INTERIORS», плитку отримано від компанії «Еталон-К», з меблями допомоги члени Української асоціації меблевиків. Для залучення додаткових ресурсів було проведено чимало доброчинних акцій: благодійний аукціон спільно з аукціонним домом «Дукат», збір коштів під час опери Влада Троїцького «Коріолан», спільна акція з мережею магазинів ringoo «Допоможемо янголам-охоронцям», співпраця з Ukrainian Fashion Week в рамках доброчинної ініціативи Ukraine Inspired, благодійний онлайн аукціон «Зірковий гардероб» за участі вітчизняної джазової співачки Джамали, співпраця з телеканалом 1+1.

Ремонтуючи старі приміщення шпиталю для майбутнього відділення, працівники «Центру допомоги пораненим» консультувалися із досвідченими фахівцями з паліативної допомоги. Вони змогли надати безцінні поради щодо різних нюансів лікування таких пацієнтів. В рамках співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» медперсонал пройшов спеціальне навчання по лікуванню та догляду за особливими пацієнтами. В результаті злагодженої роботи команди, довелось створити не просто палати із моніторами та апаратами штучного дихання, а гідні умови для пацієнтів та їхніх родичів. Саме тому проект постворенню цього відділення називається «Гідність».

Контакти: «Центр допомоги пораненим» info@centr-dopomogy.org, тел. 044 451 83 10, www.cdp.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: