Переваги Угоди про асоціацію з ЄС – вільна торгівля, енергетична безпека та демократія

У Києві відбувся Форум “Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію: вільна торгівля, енергетична безпека та демократія”

25-26 січня в Києві відбувався Форум “Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію: вільна торгівля, енергетична безпека та демократія”. Захід організували Фундація ПАУСІ, Фонд Конрада Аденауера, Інститут Євроатлантичного співробітництва, Центр відносин США-Україна (CUSUR) і Громадська експертна рада за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, USAID, UNITER і “Pact”.

Експерти обговорили наслідки майбутньої Угоди про асоціацію для України та Європейського Союзу й оцінили можливості України виконати положення документу.

Заступник Міністра закордонних справ України Павло Клімкін зауважив: “Угода про асоціацію – це угода про все, вона охоплює всі сторони відносин між Україною та ЄС, визначає унікальну рамку реформ для всіх сфер у державі. А низка зобов’язань України щодо виконання певних вимог уже зараз дозволяють нам інтегруватися настільки глибоко, як ми хочемо”.

За словами міжнародних експертів, Україна має продемонструвати намір підписати Угоду та готовність її виконати. Ключовий її інтерес полягає у просуванні до норм і стандартів ЄС.

Найбільшим успіхом України у зближенні з ЄС українські фахівці вважають вступ до Європейського енергетичного співтовариства. “У цій царині Україна є повномасштабним членом ЄС. Це успіх інтеграції, який потрібно переносити й на інші сектори. Одне із завдань – зробити все можливе, щоб Україна не вийшла з Європейського енергетичного співтовариства, блокувати всі спроби відлучити нас від реального стратегічного діалогу у сфері енергетики на всій планеті. Для цього варто перевести діалог із фази побоювання у фазу відносин”, – пояснив Олександр Чалий, президент “Grant Thornton Ukraine”.

У пришвидшенні курсу євроінтеграції України експерти вбачають і заслугу громадянського суспільства. “На сьогодні українське громадянське суспільство відіграє ключову роль у просуванні ідей європейської інтеграції. І так як суспільний інтерес до документу зріс, ми зобов’язані задовольнити його якісним компетентним роз’ясненням”, – запевнив Олександр Сушко, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва.

На Форумі було представлено аналітичну записку щодо негативних наслідків непідписання Угоди, основних ризиків, які можуть завадити підписанню, структури документу та стратегії його виконання.

Громадська експертна рада
067 232 69 23
youkraine.eu@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: