Перемоги друзів Фонду «Відродження»

Під кінець року, зазвичай, підбиваються підсумки й узагальнюються здобутки. 2018-ий рік не виняток – одразу декілька важливих подій та перемог у сфері культури.

Під кінець року, зазвичай, підбиваються підсумки й узагальнюються здобутки. 2018-ий рік не виняток – одразу декілька важливих подій та перемог у сфері культури. 

Великий друг Міжнародного фонду «Відродження», соціолог, дослідник культури, головний редактор видавництва «Дух і Літера», директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, Леонід Фінберг, став лауреатом нагороди за моральне, духовне та етичне лідерство «Світло Справедливості» 2018. Нагорода заснована заснована канадійкою українського походження Анастасією Шкільник на честь її батька д-ра Михайла Шкільника, видатного юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 років. Також засновником нагороди та одним із членів капітули «Світло Справедливості» є Борис Ґудзяк, єпископ Української греко-католицької церкви.

Леонід Фінберг у 90-х був членом Правління Міжнародного фонду «Відродження» з 1997 по 2001 рік. В межах Програми перекладів у видавництві «Дух і Літера» вийшли друком знакові видання світової класики гуманітаристики. А останніми роками були реалізовані проекти, що є фундаментальними працями із документування свідчень очевидців події ЄвроМайдану і Революції Гідності: «Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014» і «Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність».

Андрій Курков, письменник, кіносценарист і давній друг Міжнародного фонду «Відродження», став Президентом Українського ПЕН. ПЕН-клуб одна із найбільш поважних письменницьких ініціатив у світі, яка налічує 144 автономних національних ПЕН-центрів. ПЕН-клуб був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Ґолсуорсі. ПЕН покликаний відстоювати право авторів на свободу слова, сприяти співпраці інтелектуалів з різних країн, а також підтримувати розвиток літератури та промотувати читання. Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу був заснований 1989 року.

Андрій Курков був членом Наглядової ради Міжнародного фонду «Відродження». На початку 2014 року, коли Україна переживала трагічні часи та намагалася оговтатися від перших людських втрат на Майдані, Курков був одним із засновників ініціативи «Гуманітарна солідарність» (співзасновниками також стали: Оксана Забужко, Сергій Жадан і Василь Князевич), яка надавала адресну допомогу на лікування потерпілих, в тому числі у клініках закордоном.

Володимир Єрмоленко, філософ, письменник; директор європейських проектів Громадської організації «Інтерньюз-Україна», викладач НаУКМА, а також друг Фонду «Відродження», став лауреатом Премії імені Юрія Шевельова 2018. Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода відзначає внесок у невідʼємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.

Володимир Єрмоленко співпрацював з Міжнародним фондом «Відродження», реалізуючи велику кількість проектів у сфері євроінтеграції. А минулого року став керівником унікального для України, соціального проекту «Голос війни: школа публіцистики для ветеранів АТО», результатом якого стала збірка 29 оповідань ветеранів АТО, в яких переживання, світогляд, роздуми, туга, гумор та сподівання колишніх бійців. 

Щиро вітаємо кожного переможця й зичимо наснаги до нових, ще більш важливих, звершень!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: