Парламенту пропонують дати журналістам право безперешкодно відвідувати тендерні закупівлі

Народні депутати Антоніна Болюра й Андрій Шевченко зареєстрували пропозиції щодо змін до закону “Про здійснення державних закупівель”, які розробили представники ГО “Незалежна асоціація журналістів”

Народні депутати Антоніна Болюра й Андрій Шевченко зареєстрували пропозиції щодо змін до закону “Про здійснення державних закупівель”, які розробили представники ГО “Незалежна асоціація журналістів”. Ініціативу підтримала програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“У запропонованій урядом редакції змін до закону “Про здійснення державних закупівель” щодо права журналістів спостерігати за проведенням тендерів залишили поняття “представники засобів масової інформації”, яке є незрозумілим. Ми запропонували (а народні депутати Болюра та Шевченко підтримали) виключити це поняття й дати можливість журналістам безперешкодно відвідувати засідання комітетів із конкурсних торгів. На нашу думку, це значно посилить громадський контроль за державними закупівлями та приведе до зниження корупційних проявів під час витрачання бюджетних коштів”, – зазначив голова ГО “Незалежна асоціація журналістів” Іван Красіков.

Незалежна асоціація журналістів пропонує викласти частину 4 статті 9 закону “Про здійснення державних закупівель” у такій редакції: “На засіданнях комітетів із конкурсних торгів мають право бути присутніми журналісти. Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення, де проводяться засідання комітетів із конкурсних торгів. Замовники зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ журналіста за його вимогою до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів”.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону “”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про інформацію” (у новій редакції) та Закону України “Про доступ до публічної інформації””. Цей документ містить зміни, зокрема, й до закону “Про здійснення державних закупівель”. Наразі законопроект винесено на друге читання, і народні депутати можуть вносити до нього свої пропозиції, розгляд яких заплановано на 16 жовтня.

Контакти:
ГО “Незалежна асоціація журналістів”
Іван Красіков
ivkrasikov@yandex.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: