Другий національний форум з дитячої паліативної допомоги

2-3 листопада у Києві відбувається Другий національний форум з дитячої паліативної допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за ініціативи Української Асоціації дитячої паліативної допомоги.

2-3 листопада у Києві відбувається  Другий національний форум з дитячої паліативної допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за ініціативи Української Асоціації дитячої паліативної допомоги.

Форум є майданчиком для обміну досвідом з надання паліативної допомоги як активної  й всеосяжної допомоги тілу, розуму та душі хворої дитини. Дітей з хворобами, які загрожують життю, неможливо вилікувати, проте їм можливо подарувати гідне життя й справжнє дитинство на час, який їм відведено. Паліативна допомога надається в різних закладах – це може бути консультативна допомога фахівця з лікування болю в лікарні або у відділенні паліативної допомоги, в консультаційному кабінеті паліативної допомоги в поліклініці, спеціалізованою мобільною службою й у хоспісі.

Міжнародний фонд «Відродження», усвідомлюючи право кожної людини на гідне життя до останньої миті, протягом останніх 8 років підтримує ініціативи громадянського суспільства, які сприяють розвитку паліативної допомоги. Фонд залучає провідних експертів для навчання медичного персоналу; за підтримки Фонду створено два тренінгові центри паліативної допомоги в Івано-Франківську та Харкові. Окрім цього, Фонд підтримує інформаційні кампанії та культурницькі проекти, які пояснюють українському суспільству, що кожен пацієнт має невід’ємне право на гідні умови життя, адекватне знеболення, підтримку членів родини паліативного пацієнта.

Вікторія Тимошевська, директорка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», пояснює: «Паліативна допомога – це не очікування смерті, а гідне й організоване життя пацієнта та його близьких. В той же час, слід визнати, що для лікарів пацієнти, особливо діти, яким вже неможна допомогти, – це майже професійна поразка. Фонд системно займається розвитком системи надання якісної паліативної допомоги для того, аби в Україні були не лише законодавчі й фінансові гарантії надання такої допомоги кожному, хто її потребує, але й реалістичне розуміння важливості й особливості паліативної допомоги серед тих, хто з нею стикається».

За даними Міністерства охорони здоров’я України, майже 17 тисяч дітей потребують такої допомоги, а за даними ЮНІСЕФ – від 30 до 70 тисяч маленьких пацієнтів. Саме тому МОЗ визначає паліативну допомогу дітям одним з пріоритетних завдань держави в рамках забезпечення прав дитини. Перш за все, паліативні пацієнти не мають страждати від болю.

Ще донедавна в Україні були доступні лише ін’єкційна та таблетована форми морфіну, що не відповідало рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо полегшення болю невиліковно хворих дітей. Морфін у формі сиропу є лікарським засобом, який ВООЗ внесла до списку життєво необхідних лікарських засобів для маленьких пацієнтів. Протягом останніх двох років точилися дискусії про необхідність реєстрації в Україні дитячої форми морфіну, і вже у 2017 році, за підтримки МОЗ, відбулася реєстрація сиропної форми.

«Дитяча паліативна допомога в Україні тільки починає розвиватись. Нам ще дуже багато треба зробити для того, щоб рівень надання допомоги важкохворим дітям в нашій країні почав відповідати сучасним світовим стандартам. Я впевнена, що тільки об‘єднавши зусилля, ми зможемо побудувати систему, яка забезпечить дитині та її родині гідну та якісну підтримку», наголошує Тетяна Нікелсен, голова правління Української Асоціації дитячої паліативної допомоги.

Для додаткових коментарів журналісти можуть звернутися з запитом до Міжнародного фонду «Відродження» за електронною адресою pr@irf.kiev.ua.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: