ОСББ зіткнулися з проблемою приватизації земельної ділянки

У Ковелі (Волинська область) відбувся круглий стіл “Громадські ініціативи в реформуванні житлового законодавства”

6 квітня в Ковелі (Волинська область) відбувся круглий стіл “Громадські ініціативи в реформуванні житлового законодавства”. Захід організував Волинський інститут права в межах проекту “Створення якісного правового середовища функціонування ОСББ у Волинській області” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У круглому столі брали участь представники ОСББ, ініціативних груп і органів місцевого самоврядування, експерти з реформування житлово-комунального господарства, працівники житлово-комунального господарства Ковеля.

Голова Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк закликала ОСББ до об’єднання зусиль, адже, за її словами, діючи розрізнено, не завжди можна досягти швидкого та позитивного результату. Вона підкреслила, що на сьогодні є дві основні проблеми для ОСББ на місцевому рівні – передача будинку на баланс ОСББ і приватизація земельної ділянки ОСББ.

Президент Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив Петро Лавринюк відзначив, що наразі одним із найболючіших питань діяльності ОСББ є приватизація земельних ділянок об’єднаннями. Він розповів, що ОСББ має звертатися до спеціалізованої землевпорядної організації для виготовлення технічної документації з землеустрою заради складання документа, який засвідчує право на земельну ділянку. За його словами, підготовка документів із передачі у спільну сумісну власність об’єднанню прибудинкової земельної ділянки є дуже затяжною процедурою, яка потребує значних змін, зокрема щодо терміну розгляду питання та грошових видатків.

У межах заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Ковельською міською радою та Волинським інститутом права. Сторони домовилися про спільну діяльність, спрямовану на розробку проектів нормативно-правових актів для ефективного функціонування ОСББ у Волинській області, а також про сприяння лобіюванню розроблених проектів в органах місцевого самоврядування.

Контакти: Волинський інститут права, Ірина Гайдучик, 095 64 54 655, (0332) 78 59 66, in.pravo.lutsk@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: