Орган СОН в громаді – не даcть заснути владі!

Чи знають представники органів влади  про проблеми, що турбують пересічного мешканця або громаду в цілому? Декілька досліджень та соціологічних опитувань проводилось на цю тему, в тому числі і в Кіровограді. Здебільшого, мешканці міста вважають, що представники органів влади мають дуже загальне уявлення про проблеми з якими стикається громадськість. І це проблема не тільки Кіровограда. Чому складається саме так?.. Можливо тому, що у рядового чиновка не вистачає часу вислухати всіх "нужденних".  

Чи знають представники органів влади  про проблеми, що турбують пересічного мешканця або громаду в цілому? Декілька досліджень та соціологічних опитувань проводилось на цю тему, в тому числі і в Кіровограді. Здебільшого, мешканці міста вважають, що представники органів влади мають дуже загальне уявлення про проблеми з якими стикається громадськість. І це проблема не тільки Кіровограда. Чому складається саме так?.. Можливо тому, що у рядового чиновка не вистачає часу вислухати всіх “нужденних”.

Проте громадськість не хоче миритися з такою ситуацією, люди об’єднуються в громадські організації, об’єднання співвласників багатоповерхових будинків, органи самоорганізації населення… Наприклад Київ, Одеса, Миколаїв, Краматорськ, Луганськ та інші міста України вже мають позитивний досвід роботи органів самоорганізації населення. Що ж це таке — органи СОН?

Органи самоорганізації населення — це добровільні об’єднання громадян за місцем їх проживання та задля спільної реалізації своїх прав і свобод. Органи самоорганізації населення (органи СОН) мають унікальний суспільно-правовий статус: з одного боку вони є об’єднанням громадян (тобто це громадський сектор), з іншого боку це публічно-представницький орган, який згідно закону України “Про місцеве самоврядування в  Україні”, є складовою місцевого самоврядування (відповідно належить до сектору влади). Таким чином органи СОН є перехідною ланкою між громадськістю і органами влади, своєрідним посередником між ними. Органами самоорганізації населення можуть бути домові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, сільські або селищні.

Органи самоорганізації населення  мають декілька переваг:

– вони безпосередньо представляють інтереси громади;

 – можуть мати власну матеріально фінансову базу і статус юридичної особи;

в рамках своєї компетенції здійснюють владні повноваження

Якщо говорити про досвід України, то в місті Одеса органи СОН існують вже близько 10 років. Тож минулої неділі представники Творчого об’єднання “Технології оптимального розвитку особистості” (ТО “ТОРО”) відвідали славне місто Одеса з метою переймання досвіду діяльності Всеукраїнського центру організаційно-методичної підтримки органів саморганізації населення, що діє на базі громадської організації “Лицем до лиця”.

Подібний центр ТО “ТОРО” планує створити в місті Кіровоград. Ідею вже підтримав Міжнародний Фонд “Відродження”, профінансувавши проект “Самоорганізація: на шляху від влади до громади”. Тож запрошуємо до співпраці усіх небайдужих громадян, що хочуть брати участь у вирішенні питань місцевого значення та впливати на їх перебіг. Адже органу самоорганізації населення у межах території його діяльності можуть надаватися такі повноваження:

-представляти разом з депутатами інтереси жителів будинку, вулиці, мікрорайону, села, селища, міста у відповідній місцевій раді та її органах, місцевих органах виконавчої влади;

 – вносити у встановленому порядку пропозиції до проектів місцевих програм тсоціально-економічного і культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць та проектів місцевих бюджетів;

– здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають у жилих будинках на території діяльності органу самоорганізації населення, житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт;

І це далеко не повний перелік повноважень органів СОН!

Детальну інформацію Вам нададуть в офісі ТО “ТОРО” за адресою:

м. Кіровоград, вул. Єгорова 17, кв. 4

Тел.: 8 (0522) 27-23-19, 27-27-54.

Контактна особа — Наталія Краузе, krauze@toro.org.ua.

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: