У п’ятницю, 31 січня, стали відомі переможці другої Премії Читомо – відзнаки за видатні досягнення у книговидавничій справі.
Переможців у трьох номінаціях оголосили під час урочистої церемонії нагородження у Києві. Також вручили спецвідзнаку Франкфуртського книжкового ярмарку.
“Важливо, що наші сьогоднішні номінанти, люди, які потрапили у короткий список і перемогли, – це ті, що усвідомлюють всі виклики. Вони намагаються бути прозорими і максимально відкритими до аудиторії, намагаються чітко означити свою позицію і бути достойними представниками української видавничої справи“, — розповіла співзасновниця Читомо Оксана Хмельовська.
До складу міжнародного журі Премії Читомо-2024 увійшли: співзасновниця “Читомо” Ірина Батуревич, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Олександр Сушко, старша менеджерка міжнародних проєктів Франкфуртського книжкового ярмарку Нікі Терон (Німеччина), директор Міжнародного книжкового ярмарку і літературного фестивалю “Світ книги” Радован Ауер (Чеська Республіка), культур-аналітикиня Ольга Муха, поета та журналіст Дмитро Лазуткін та президентка Федерації європейських видавців Соня Драга (Польща).
Кожен з переможців премії отримав грошову винагороду – 3 тисячі доларів.
Лавреати Премії Читомо:
Номінація “Трендсетер видавничого ринку”:
Антон Мартинов (засновник видавництва “Лабораторія”) – “за впровадження інноваційного підходу у видавництві, креативну трансформацію бізнесу, масштабування бізнесу, розвиток нових партнерств для розвитку книговидання, розвиток книжкового ландшафту України, інклюзивність підходів у книговиданні, слідування принципам сталого розвитку“.
Номінація “Амбасадор української книги“:
Український ПЕН – “за внесок у видимість української книги та літератури у світі, формування позитивного іміджу української літератури та культури, залучення ефективних партнерств, що сприяють популяризації української книги і літератури за кордоном, пошук нових способів і форматів для промоції української літератури“.
Номінація “За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання“:
Простір української дитячої книги BaraBooka – “за пошук нових способів донесення книги до читачів, створення позитивного іміджу для читання, створення можливостей і просторів, що стимулюють читання, мережування ініціатив, що сприяють читанню, трансформацію освітнього процесу за допомогою читання, підтримку населення за допомогою літератури”.
Спецвідзнака Франкфуртського книжкового ярмарку
Видавництво Creative Women Publishing. Представники видавництва отримують грошову винагороду та акредитацію на участь та представлення стенду на Франкфуртському ярмарку у 2025 році.
Джерело: Українська правда. Життя