Оголошується набір у делегацію для відвідання щорічної церемонії увічнення пам’яті жертв геноциду ромів

Щорічно 2 серпня багатьма країнами Європи вшановується День пам’яті жертв геноциду ромів, які загинули в добу нацизму та Другої світової війни внаслідок расистської політики націонал-соціалістичної Німеччини та її союзників (1933-1945).

Щорічно 2 серпня багатьма країнами Європи вшановується День пам’яті жертв геноциду ромів, які загинули в добу нацизму та Другої світової війни внаслідок расистської політики націонал-соціалістичної Німеччини та її союзників (1933-1945). Міжнародна ромська молодіжна мережа «Терніпе» (http://www.ternype.eu/) (Берлін) вже кілька років поспіль на початку серпня організовує міжнародну зустріч молодих ромів для участі у навчальному заході про історію геноциду у м. Краків (Польща) та в урочистій церемонії вшанування пам’яті ромських жертв в колишньому нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау.

Ця щорічна акція має на меті підвищити рівень обізнаності ромської молоді про націонал-соціалістичний геноцид ромів задля посилення солідарності серед ромів та кращого усвідомлення таких явищ, як ксенофобія і нетерпимість, та засобів протистояння їм. Кількасот молодих ромів з різних європейських країн, а також неромських підлітків мають змогу відвідати лекції, семінари та майстер-класи з різних аспектів ромської історії та культури, особисто поспілкуватися з відомими науковцями, правозахисниками, політиками та громадськими діячами, а також дізнатися більше про трагічні сторінки нацистської антиромської політики та особисто вшанувати пам’ять ромів, які загинули 2 серпня 1944 року в газовій камері так званого «циганського табору» в Аушвіці-Біркенау, як і в інші часи в інших частинах Європи, зокрема на окупованих землях України. Детально ознайомитися з діяльністю організації «Терніпе» та ініціативами з вшанування пам’яті жертв ромів – жертв геноциду у попередні роки можна тут: http://2august.eu/

Цього року зустріч учасників цієї ініціативи заплановано у Кракові на 1-5 серпня, організатори планують запросити близько 350 учасників.

Ромська програмна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження» та Український центр вивчення історії Голокосту цього року оголошують конкурсний набір учасників та запрошують до участі молодих ромів – громадян України, студентів і громадських активістів, які хочуть дізнатися більше про історію ромського народу та геноциду ромів у період Другої світової війни, та які матимуть змогу використати набуті під час подорожі знання у своїй подальшій професійній або громадській діяльності.

Відповідно до умов заходу кандидати повинні:

–          бути віком від 18 до 30 років;

–          добре володіти англійською мовою (на рівні вільного розуміння та спілкування);

–          мати дійсний закордонний паспорт;

–          мати шенгенську або польську візу, дійсну на період проходження заходу;

УВАГА: У разі відсутності візи кандидати, яких буде обрано до участі у подорожі, мають самостійно її отримати у найближчому консульському відділі Республіки Польща. Організатори нададуть кандидатам необхідні документи (офіційне запрошення) та відшкодують візовий збір.

Перевагу під час відбору учасників буде надано кандидатам, які ще не брали участь у подібному заході.

Умовою участі у програмі є зобов’язання протягом місяця після подорожі надати відгук про відвіданий захід та свою участь у ньому шляхом написання розгорнутої статті та здійснення публічних виступів про поїздку у своїх громадах або професійних колах (з наданням фото- та текстових звітів про проведений захід). У подальшому від учасників також очікується об’єднання зусиль для підготовки спільної проектної пропозиції щодо вивчення, викладання та увічнення пам’яті жертв геноциду ромів.

Витрати учасників на подорож з місць проживання в Україні до Кракова та у зворотній бік забезпечуються Ромською програмною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження»; проживання та харчування учасників у Кракові забезпечуються Міжнародною ромською молодіжною мережею «Терніпе».

Передбачається від’їзд групи з м. Київ 1 серпня у супроводі координатора української групи, співробітника Українського центру вивчення історії Голокосту п. Михайла Тяглого. Повернення до Києва – 5 серпня.

Заявки приймаються до 30 червня на електронну адресу holocaust_studies@ukr.net(контактна особа – п. Михайло Тяглий).

Заявка має містити:

  1. Ім’я та прізвище, поштову та електронну адресу, моб. телефон, місце навчання/роботи;
  2. Скан першого розвороту закордонного паспорта;
  3. Мотиваційний лист (обсягом близько 500 слів), у якому кандидат має пояснити, чому він бажає взяти участь у програмі, якою мірою він задіяний у житті ромської громади або суспільній активності, що для нього означає історичне явище геноциду ромів за часів нацизму, та як він планує використовувати набуті знання;
  4. Свідоцтво володіння англійською мовою (наприклад, скан оцінки останнього іспиту з англійської мови із залікової книжки, або інші документи).

Ромська програмна ініціатива Міжнародного Фонду «Відродження»

Український центр вивчення історії Голокосту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: