Одеські ОСББ пропонують запровадити енергетичний аудит будинків

В Одесі відбувся круглий стіл “Енергетичний аудит будинків ОСББ”

16 вересня в Одесі відбувся круглий стіл “Енергетичний аудит будинків ОСББ”. Захід організував Благодійний фонд “Місцева ініціатива” в межах проекту “Енергозбереження в питанні реформування ЖКГ – за сприяння громади” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники обговорили необхідність енергоаудитів у будинках, які передають на баланс ОСББ. Увагу було приділено проектові положення “Про обов’язковий енергетичний аудит при проведенні першого ремонту при створенні ОСББ”, прийняття якого, на думку ініціаторів, дасть можливість керівниками ОСББ отримати достовірну інформацію про обсяги використання житловими будинками природних та енергетичних ресурсів і відповідно спланувати необхідний обсяг ремонтних робіт.

В. о. начальника Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Одеській області Сергій Тішкін зазначив, що у проекті положення слід детальніше прописати проведення енергетичного аудиту та доповнити його пунктами про контроль – як за проведенням енергетичного аудиту, так і за виконанням рекомендацій енергоаудиту при проведенні капітального ремонту.

Керівник ГО “Агенція регіонального розвитку – Одеса” Сергій Назарчук підкреслив, що деякі представники влади не зацікавлені запроваджувати енергозберігальних технологій і скорочувати споживання природних та енергетичних ресурсів – через те, що саме вони і є власниками суб’єктів природних монополій, тобто від обсягів споживання ресурсів залежить їхній майновий стан.

Член комітету ЖКГ Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації Валерій Гордіян запропонував провести показовий енергоаудит і ремонт на його підставі будинків ОСББ. За його словами, варто відібрати в кожному з чотирьох районів міста по декілька (приблизно 4-5 ОСББ), провести в кожному з них будівельний та енергетичний аудити, на підставі висновків зробити ремонт.

Учасники круглого столу висловили бажання доопрацювати проект зазначеного документу та внести його для затвердження голові Одеської міської ради.

У межах проекту створено Центр методично-правової підтримки, який надає правову, організаційну, методичну й інформаційну допомогу.

Контакти: БФ “Місцева ініціатива”, (048) 794 26 46, bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: