Одещина: правозахисники та влада разом допомагатимуть ромам у працевлаштуванні

У Міжнародний день ромів, 8 квітня, в Одесі лідери ромських громадських організацій за круглим столом домовилися з представниками обласної влади та Центру зайнятості разом допомагати ромен у питаннях працевлаштування.

У Міжнародний день ромів, 8 квітня, в Одесі лідери ромських громадських організацій за круглим столом домовилися з представниками обласної влади та Центру зайнятості разом допомагати ромен у питаннях працевлаштування.

 За даними моніторингу громадських організацій, на Одещині нині проживає понад 25 тисяч ромів. У зв’язку з військовими подіями на Сході України їх чисельність збільшується за рахунок вимушених переселенців із зони АТО.  Знайти роботу рома стає все важче – зокрема через соціальну ізоляцію, малограмотність, відсутність документів. Незатребуваними залишаються молоді роми без досвіду роботи.

Саме про це говорили учасники круглого столу  «Сучасні аспекти працевлаштування ромського населення: практичні рекомендації в контексті регіональних можливостей». За ним зібралися представники Одеської облдержадміністрації, обласного Центру зайнятості, лідери ромських громадських організацій, зокрема Ромського правозахисного Центру «Соціальна правова допомога», національно-культурних товариств області, а також ромська молодь, студенти Одеських вузів, які є стипендіатами Ромського Освітнього фонду.

«Цілком закономірно, що ми організували цей захід за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» саме у Міжнародний день ромів, – говорить голова Одеського обласного товариства ромської культури «Романі збора» Жужана Дудучава. – Щороку, відзначаючи цю дату, ми якомога ширше знайомимо громаду не лише з історією, культурою, традиціями, але й з проблемами ромен. Громадських активістів і владу залучаємо до діалогу з головною метою: інтегрувати ромів в українське суспільство, вирішувати їх правові та соціальні проблеми.  Одна з найгостріших сьогодні – саме працевлаштування».

Складнощі працевлаштування ромен тісно пов’язані з іншими правовими проблемами цієї національної меншини. Тому учасники круглого столу торкнулися і питань отримання  ромами ідентифікаційних документів, соціальної допомоги, доступу до медичних та освітніх послуг.

 Громадські активісти наголосили, наскільки важливо ромам, особливо молодим, мати доступ до інформації про працевлаштування, отримувати консультації в Центрі зайнятості, проходити стажування з подальшою перспективою роботи  в ромських правозахисних організаціях.

«Діалог вийшов доволі конструктивним, – вважає учасник круглого столу, керівник Ромського правозахисного Центру «Соціальна правова допомога» Володимир Кондур. – В результаті ромські організації домовилися про спільну роботу з обласним Центром зайнятості».

Представниця установи Людмила Роскотт запевнила, що Центр зайнятості всіляко сприятиме ромам не лише в отриманні інформації та пошуках роботи, а й у навчанні новим професіям на базі Центру. З боку обласної влади ромські лідери почули про готовність спільно вирішувати питання працевлаштування та інші нагальні проблеми ромен.

В рамках святкування Міжнародного Дня ромів в Центрі болгарської культури, де проходила зустріч, також відбулося відкриття фотовиставки «Аме рома». Унікальну історично-культурну експозицію вже другий рік поспіль товариство «Романі збора» створює за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Контакти: Олена Орлова, ІРЦ «Правовий Простір»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: