Обговорення прав ромів у Харкові

9 листопада у Харкові пройшов круглий стіл «Обговорення сьогоднішньої ситуації стану невирішеності проблемних сфер соціалізації ромських громад, а також захист прав ромів м. Харкова та Харківської області і ромів – внутрішньо переміщених осіб».

9 листопада у Харкові пройшов круглий стіл «Обговорення сьогоднішньої ситуації стану невирішеності проблемних сфер соціалізації ромських громад, а також захист прав ромів м. Харкова та Харківської області і ромів – внутрішньо переміщених осіб».

Ініціатором заходу виступили офіс Уповноваженого з прав людини в Україні, міжнародний благодійний фонд «Чіріклі», організатор – громадська духовно-просвітницька організація «Чачімо». Захід відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

к22У круглому столі взяли участь заступник начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергій Пономарьов, директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко, віце-президент МБФ «Чіріклі», радник Ради Європи з питання ромів в Україні Кондур Зола, спостерігач ОБСЄ Мауріцио Монканто, глава моніторингової місії по правах людини ООН Бранка Сесто, представники ромських громад Харківської області, а також громадських організацій та ініціативних груп, які займаються ромською проблематикою.

Під час зустрічі були обговорені наступні питання: ситуація документування ромів, доступ до освіти, житла, праці, медицини, рівень задоволеності першочергових потреб ромів-ВПЛ з зони АТО.

Наталія Бурлуцька, адміністратор громадської духовно-просвітницької організації «Чачімо» зазначила, що кожний третій ром, який до них звертався в ході проекту зі сприяння волонтерської діяльності «Сприяння волонтерським ініціативам по наданню допомоги ромам-переселенцям» (а це біля 1000 осіб), не має паспорта, у багатьох  відсутня реєстрація. Дуже складно ромам підтвердити громадянство України у зв’язку з тим, що по відношенню до них існує упереджене ставлення, процедура отримання документів дуже складна та високий рівень корупції.

Голова національного культурного товариства «Ромен» Вадим Матюшенко зазначив, що зазвичай дуже важко вести статистику і надавати допомогу  у зв’язку з тим, що роми постійно переміщуються.

Деякі роми несвоєчасно звертаються до лікарів або взагалі відмовляються від лікарської допомоги.

Психолог Ольга Кадишева оголосила необхідність створення інституту медіації, в тому числі і для вирішення ромських питань.

Микола Бурлуцький, голова ОДПО «Чачімо» наголосив на необхідності медіаторів: посередників, консультантів, які будуть представляти інтереси ромів в тому числі в органах влади.

Директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко підкреслила, що великою проблемою є відсутність державної політики відносно ромів і на обласному, і на національному рівнях, тому роль громадськості у вирішенні проблем неабияка.

Контакти: Олена Розсказова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: