Нуль випадків передачі ВІЛ від матері до дитини: як Україні досягти цієї цілі?

19 лютого о 12:30 у Києві відбудеться прес-брифінг “Нуль випадків передачі ВІЛ від матері до дитини: як Україні досягти цієї цілі?”

19 лютого о 12:30 у Києві (готель “Русь”, вул. Госпітальна, 4, конференц-зал, секція А) відбудеться прес-брифінг “Нуль випадків передачі ВІЛ від матері до дитини: як Україні досягти цієї цілі?” Захід проводить МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У прес-брифінгу візьмуть участь:
– Олена Єщенко, заступниця директора Державної служби з питань протидії ВІЛ інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань;
– Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”;
– Тетяна Тарасова, керівник проектів із питань ВІЛ/СНІДу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
– Ірина Гришаєва, голова правління МБФ “Фонд Вільяма Дж. Клінтона” в Україні;
– Лада Булах, виконавчий директор Київського міського відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ.

Учасники прес-брифінгу говоритимуть про те, що слід зробити, щоб виконати положення Політичної декларації з ВІЛ/СНІД 2011 року щодо 0% передачі ВІЛ від матері до дитини в Україні до 2015 року. Крім того, вони ділитимуться успішним досвідом створення кабінетів інтегрованої допомоги для жінок із досвідом уживання наркотиків, де поєднано медичні та соціальні послуги, включно з юридичними.

Журналісти також зможуть поспілкуватися з жінками, які мали досвід уживання наркотиків і змогли народити здорову дитину завдяки вчасній комплексній допомозі.

В останні роки в Україні щорічно реєструють понад 4000 випадків народження дітей ВІЛ-позитивними жінками. Приблизно у 200 дітей (4,9%) підтверджують діагноз ВІЛ, тоді як у багатьох розвинутих країнах цей показник майже дорівнює нулю. В Україні цей показник, хоч і суттєво зменшився порівняно з 2001 роком, з 2010-го є незмінним. Особливою групою ризику є жінки, які вживають ін’єкційні наркотики: рівень передачі ВІЛ від матері до дитини в цій групі у 2011 році становив 11,7%. Саме тому вчасне забезпечення медичними й соціальними послугами вагітних жінок із досвідом уживання наркотиків є важливим для зниження загального рівня передачі ВІЛ від матері до дитини.

Контакти:
МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”
Галина Скіпальська
(044) 278 23 58
Halyna.Skipalska@healthright.org

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: