Нові онлайн-сервіси безоплатної правової допомоги стартують у вересні

Правова допомога онлайн. Фахово, оперативно, безкоштовно. Без черг, хабарів і чиновників. Звучить як рекламне оголошення, але це коротко про суть роботи дедалі більш актуальних електронних ресурсів з надання безоплатної правової допомоги в Україні, які підтримує Міжнародний фонд «Відродження».

Правова допомога онлайн. Фахово, оперативно, безкоштовно. Без черг, хабарів і чиновників. Звучить як рекламне оголошення, але це коротко про суть роботи дедалі більш актуальних електронних ресурсів з надання безоплатної правової допомоги в Україні, які підтримує Міжнародний фонд «Відродження».

«Сьогодні онлайн-послуги набувають все більшої популярності. Наприклад, у США, у 37 штатах, зараз починає працювати амбіційна програма з переведення всіх юридичних послуг в онлайн-формат, – розповідає координатор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко. – В Україні також діють декілька ініціатив, спрямованих на поліпшення та спрощення доступу до правосуддя. Зокрема, портал «Правовий простір», сайт Української Гельсінської спілки з прав людини, онлайн-платформи Міністерства юстиції. Фонд підтримує ці ініціативи, адже перенесення сервісу в онлайн-сферу має очевидні переваги для людей. Тут фахова допомога надається оперативно – без черг і бюрократичних перешкод, безкоштовно – без хабарів і рахунків за консультацію, і ключова позиція – така допомога є доступною для всіх, хто її потребує, без обмежень».

Вперше Онлайн будинок юстиції громадяни відвідали ще у квітні цього року. Отримати дублікат свідоцтва про народження, шлюб, зміну імені чи іншого документа про державну реєстрацію актів цивільного стану стало можливим буквально за один-два дні. Виявилось, що зовсім не потрібно кілька разів їздити в управління юстиції, аби зареєструвати громадську організацію, достатньо завантажити необхідні документи на сайті і через електронну пошту юристи оперативно їх опрацюють. І якщо ви прагнете отримати роботу в органах юстиції відповідно до своїх знань і досвіду, не обов’язково мати зв’язки, варто лише «сісти» у соціальний ліфт, який працює на порталі Онлайн будинку юстиції, тобто подати резюме – і вас запросять на співбесіду.      

«Протягом чотирьох місяців пілотний проект випробовували на базі Головного територіального управління юстиції у м. Києві, – говорить автор ідеї Онлайн будинку юстиції Станіслав Куценко. – Підсумовуючи 100 днів уряду, міністр юстиції Павло Петренко, зокрема, висловив впевненість у тому, що Кабмін підтримає проект і до кінця року він стане реальністю для всієї країни. Тож ми готові запускати нові сервіси, наприклад, реєстрацію ЗМІ, бізнесу, оплату послуг – сплату штрафів ДАІ, аліментів тощо. Для того, щоб люди більше дізналися про нові можливості, у вересні разом із Міжнародним фондом «Відродження» ми проведемо велику інформаційну кампанію».

Про появу абсолютно нового правового онлайн-сервісу восени 2016-го заявила і громадська спілка «Мережа правового розвитку» (Legal Development Network). Донедавна ця організація, до складу якої входять 27 центрів правової інформації та консультацій у 17 регіонах України, і головним завданням котрої є розвиток місцевих громад через надання безоплатної первинної правової допомоги через підвищення їх правових можливостей та обізнаності, працювала, як кажуть, на місцях – консультувала в невеликих або віддалених громадах, де доступ до юристів обмежений. Роботи у правників вистачає.     

«Протягом місяця наші юристи приймають понад дві тисячі людей, ще стільком же надаються консультації в форматі чату. Чотири тисячі громадян на півсотні юристів – це суттєве  навантаження, – розповідає голова правління ГО «Мережа правового розвитку» Олена Матвійчук. – Тобто, якщо є великий запит на безоплатну первинну правову допомогу, а ми ставимо за мету забезпечити доступ до неї по максимуму, то без сучасної системи онлайн-сервісу цього не зробити. Тож спільно з експертами ми розробили контент сайту та стратегію його просування. Впевнені, що він буде успішним. Адже про затребуваність якісної і вчасної правової допомоги свідчить увесь наш попередній восьмирічний досвід роботи».

Автор: Марина Бондаренко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: