Не давайте банку себе залякувати, навіть якщо ви боржник

Катерина Євдокімова, активістка ГО "Подільська правова ліга", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як львівській родині допомогли викрити шахрайство з боку банку

Катерина Євдокімова, активістка ГО “Подільська правова ліга”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як львівській родині допомогли викрити шахрайство з боку банку. Допомогу сім’ї надав Центр правової інформації та консультацій у Хмельницькому, роботу якого підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Не давайте банку себе залякувати, навіть якщо ви боржник
Катерина Євдокімова

Львівська родина, яка заборгувала банку внески за кредитом, раптом отримала судове рішення з вимогою сплатити у десятки разів більшу суму, ніж сам кредит. Тільки досвідчене око юриста побачило, що йдеться про підроблене рішення суду.

Гроші знадобилися молодій сім’ї, щоб сплатити за навчання батька, який вирішив заочно здобути другу вищу освіту. Оскільки він є головним годувальником у родині, яка виховує дитину-інваліда, то всі сподівалися, що другий диплом дасть можливість претендувати на вищу заробітну плату та зрештою на більш пристойний рівень життя. На сімейній нараді було погоджено оформлення кредиту розміром 10 тисяч гривень.

Але обставини склалися так, що статки родини не дозволили вчасно сплачувати в банк. З’явився борг, це дуже турбувало львів’ян. Аж раптом поштою на адресу реєстрації голови родини прийшов лист. У ньому – рішення суду про стягнення з чоловіка 10 тисяч гривень заборгованості за кредитним договором, 50 тисяч гривень на послуги адвоката, якого залучив банк, та 4500 гривень судових витрат. Побачивши цифри, від яких темніло в очах, подружжя спочатку злякалося, а потім розпочався мозковий штурм. Треба було вирішити, що робити далі, як поводитись із банком, який без відома позичальника звернувся до суду, виставив фантастичні претензії. Дійшли до єдиного вірного в таких випадках виводу – треба проконсультуватися у юриста.

За браком коштів вирішили шукати безоплатну допомогу та натрапили на гарні відгуки про роботу Центру правової інформації та консультацій, створеного ХОГО «Подільська правова ліга» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Оскільки Центр працює у Хмельницькому, то розмова відбулася по телефону.

Юрист Центру відразу попросив надіслати копію судового рішення. Як тільки по факсу були отримані документи, то стало зрозуміло, що рішення суду не справжнє, а підроблене самим банком, щоб залякати неплатників по кредиту. Проте людині без юридичної освіти важко було відрізнити неправомірну підробку від справжнього рішення суду. Юрист відразу побачив, що рішення було без необхідних реквізитів, а саме: не було вказано, який суд розглядав справу, не вказано, хто суддя та секретар судового засідання, не було печатки суду та дати рішення, а головне – не було реєстраційного номеру справи, тобто ця «судова справа» навіть не внесена в реєстрі судових рішень.

Юристи Центру заспокоїли подружжя та порадили звернутись до відділення банку, аби з’ясувати всі обставини на місці.

Ця історія, кажуть юристи з Хмельницького, має стати порадою чи застереженням для багатьох. У будь-якій незрозумілій ситуації юридичного характеру слід звернутись до юриста чи адвоката за порадою. Це зекономить нерви, гроші та зрештою покладе край неправомірним діям банку, який вдавався до залякування своїх позичальників за допомогою підробки рішень суду.

Контакти:
ГО “Подільська правова ліга”
(0382) 702 742
podil.liga@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: