Навчання першої хвилі спеціалістів зі швидкої правової допомоги в громадах

9-12 листопада стартує другий модуль навчання параюристів (громадських радників), які надають першу правову допомогу в своїх громадах. Громадські радники - новий інститут, ініційований та підтримуваний Міжнародним фондом «Відродження» спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги, Мережею правового розвитку та іншими партнерами в сфері захисту прав людини.

9-12 листопада стартує другий модуль навчання параюристів (громадських радників), які надають першу правову допомогу в своїх громадах. Громадські радники – новий інститут, ініційований та підтримуваний Міжнародним фондом «Відродження» спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги, Мережею правового розвитку та іншими партнерами в сфері захисту прав людини. 
 
Новий інститут створений для того, щоб люди у віддалених громадах, де відсутні професійні юристи, могли швидко й з перших вуст отримати допомогу в найбільш розповсюджених правових питаннях. На оголошення першої хвилі набору громадських радників відгукнулось 450 кандидатів з різних регіонів України, з яких для навчання обрали 30 осіб.  
 
Під час другого модулю «Життя в громаді» 30 учасників дізнаються про самоорганізацію в громадах, бюджетування та пошук коштів, адвокацію та комунікацію, а також про інформаційну безпеку. Спеціалізоване навчання відбуватиметься з допомогою кваліфікованих тренерів.
 
Перший модуль відбувася у 4-7 жовтня. Там громадські радники дізнались про права людини та їхній захист, про запобігання дискримінації та права меншин, а також про те, де українці можуть отримати правову допомогу в межах урядової та неурядової системи правозахисту.
 
Третій модуль «Системні зміни через співпрацю», запланований на 9-12 грудня, стосуватиметься практик ефективного діалогу, протидії домашньому насильству та безпеки в громаді.
 
По завершенню навчання сертифіковані громадські радники розпочнуть працювати в своїх громадах, триматимуть зворотній зв’язок з ініціаторами, спільно розроблять систему комунікації між собою та методи моніторингу. Активні параюристи матимуть можливість регулярно підвищувати свою кваліфікацію. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: