Національна конференція зменшення шкоди пов’язаної із вживання наркотиків

15-17 лютого 2005 р. в Києві пройшла Національна конференція зменшення шкоди пов’язаної із вживання наркотиків. Конференцію було організовано за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні, Бюро ВООЗ в Україні, Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк), Міжнародного благодійного фонду "Відродження" та інших організацій. На конференції був представлений вітчизняний та світовий досвіду у сфері зменшення шкоди, зокрема замісної підтримуючої терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків, проведено обговорення стратегій розширення діяльності таких програм в Україні, питання захисту прав людини. Під час обговорення було неодноразово зазначено, що наявні правила регуляцій обігу наркотичних речовин у лікарських закладах знижують ефективність програм замісної терапії та створюють перешкоди подальшого впровадження цього безперечно ключового методу лікування опійної залежності та профілактики ВІЛ-інфікування у середовищі ін’єкційних споживачів наркотиків. Зокрема йшлося про недоліки Наказу МОЗ №356, які унеможливлюють самостійний прийом препаратів замісної терапії навіть стабільними пацієнтами, ускладнює процес постачання препаратів через надмірні обмеження резервів препаратів у лікарських закладах та їх підрозділах, унеможливлює використання більш безпечних лікарських форм, таких як низько концентровані розчини (через заборону "фасування, пересипання та переливання" наркотичних засобів у відділеннях ЛПЗ країни.

15-17 лютого 2005 р. в Києві пройшла Національна конференція зменшення шкоди пов’язаної із вживання наркотиків. Конференцію було організовано за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні, Бюро ВООЗ в Україні, Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк), Міжнародного благодійного фонду “Відродження” та інших організацій.

На конференції був представлений вітчизняний та світовий досвіду у сфері зменшення шкоди, зокрема замісної підтримуючої терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків, проведено обговорення стратегій розширення діяльності таких програм в Україні, питання захисту прав людини. Під час обговорення було неодноразово зазначено, що наявні правила регуляцій обігу наркотичних речовин у лікарських закладах знижують ефективність програм замісної терапії та створюють перешкоди подальшого впровадження цього безперечно ключового методу лікування опійної залежності та профілактики ВІЛ-інфікування у середовищі ін’єкційних споживачів наркотиків. Зокрема йшлося про недоліки Наказу МОЗ №356, які унеможливлюють самостійний прийом препаратів замісної терапії навіть стабільними пацієнтами, ускладнює процес постачання препаратів через надмірні обмеження резервів препаратів у лікарських закладах та їх підрозділах, унеможливлює використання більш безпечних лікарських форм, таких як низько концентровані розчини (через заборону “фасування, пересипання та переливання” наркотичних засобів у відділеннях ЛПЗ країни.

Світлана Іванченко, координатор програми “Зменшення шкоди від уживання наркотиків”
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: ivanchenko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: