На Житомирщині почав працювати центр правової інформації

На Житомирщині розпочав роботу Центр правової інформації та консультацій у межах проекту «Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини», підтриманий Ромською програмною ініціативою Міжнародного фонду «відродження. Проект реалізується обласною громадською організацією «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам».

На Житомирщині розпочав роботу Центр правової інформації та консультацій у межах проекту «Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини», підтриманий Ромською програмною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження. Проект реалізується обласною громадською організацією «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам».

Пілотний проект буде реалізовуватися протягом чотирьох місяців. Фахівці організації працюватимуть з представниками ромських громад Житомирщини, надаючи їм безоплатну правову допомогу, налагоджуючи зв‘язки з місцевою владою задля винайдення підходів до системного вирішення соціальних й правових проблем ромського населення. Проектом передбачено проведення ряду зустрічей та круглих столів з представниками місцевої влади, інформаційних правопросвітницьких заходів з представниками ромської національної меншини й видання інформаційно-правового бюлетеня.

На території Житомирської області проживає близько 3 тисяч представників ромської національної меншини, які ведуть осілий спосіб життя. Найбільш численні громади проживають в Коростеньскому, Новоград-Волинському та Житомирському районах. В обласному центрі проживає більш, як 200 ромів.

«Роми, які проживають на території області мають ті ж самі проблеми, що й усі»,- говорить голова правління ГО «Романо Кхам» Людмила Коберник. «Це і безробіття та відсутність соціального захисту, брак інформації про медичні послуги, про можливості для молоді отримати вищу освіту на бюджетних місцях. Основне ж, незнання своїх громадянських і конституційних прав , а також упереджене ставлення до людей ромської національності з боку правоохоронних органів та деяких державних установ. Тому наша організація почала надавати правову підтримку ромським сім`ям спочатку на волонтерських засадах. У цьому нам допомагає юрист Житомирської міської служби в справах дітей, сім`ї та молоді Володимир Ткачук. Однак, проблеми з правовою та інформаційною підтримкою в нашій ромській громаді залишаються», – зауважує пані Людмила.

Цього року на територію Житомирської області зі східних областей прибуло близько 500 осіб ромської національності, які можуть потребувати отримання статусу переселенця. І, хоч дехто з них вже повернувся додому, багато хто лишається на Житомирщині.

Представники ромської громади беруть активну участь у громадському житті області. Нині голова правління ГО «Романо Кхам» Людмила Коберник на громадських засадах працює у робочій групі по наданню безоплатної правової допомоги при Головному управлінні юстиції Житомирської області. Робоча група створена за її ініціативи для забезпечення соціального та правового захисту військовозобов`язаних у зв`язку з проведенням мобілізації. Також сюди звертаються люди з проханням допомогти в отриманні статусу тимчасового переселенця. З початку АТО ромська громада області долучилася до забезпечення військових з житомирських частин 95 та 30. Майже кожного тижня автобус з продовольством, предметами гігієни, теплим одягом відправляється до Донецької області. Таких рейсів було вже більше 20.

За матеріалом Правовий Простір 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: