На Миколаївщині лише одне місто надало доступ до генплану

На Миколаївщині лише місто Вознесенськ надало доступ до свого генерального плану

На Миколаївщині лише місто Вознесенськ надало доступ до свого генерального плану. Про це 5 грудня в Миколаєві заявили учасники засідання Експертно-громадської ради. Захід провів Миколаївський міський фонд ЛАСКА “Сприяння Економічним і Соціальним Реформам” у межах моніторингу доступу до генпланів, який здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно з регіональними партнерами за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Фонд ЛАСКА надіслав на адреси всіх міських рад області інформаційні запити з проханням надати доступ до містобудівної документації. З’ясувалося, що ознайомитися з генеральним планом можна лише у Вознесенську. Решта міських рад під різними приводами відмовили в доступі.

Міська рада Нового Бугу не надала офіційної відповіді, а лише надіслала рішення про затвердження містобудівної документації. У Южноукраїнську генплан перебуває у стані розробки. В Очаківській міській раді немає технічних можливостей і коштів для копіювання карт. Снігурівка запит громадськості проігнорувала взагалі. 3 з 9 населених пунктів області генерального плану просто не мають (Нова Одеса, Первомайськ, Баштанка).

За словами представника Фонду ЛАСКА Антоніни Галкіної, найцікавішу відповідь надав Миколаївський міськвиконком: “До роботи з документами, що мають гриф обмеження в доступі “Для службового користування”, допускають посадових осіб, які мають досвід роботи та безпосередній стосунок до справ, згідно зі списками, погодженими канцелярією”. Такий порядок доступу пояснюється тим, що в обласному центрі на генплані стоїть гриф “Для службового користування”. “Відповідь у стилі листоноші Пєчкіна, й у перекладі з “канцелярської” мови це означає, що до генерального плану розвитку міста, на розробку якого витрачено чималі кошти міської громади, доступ мають лише чиновники”, – коментує громадська активістка.

“Згідно з законом, влада має забезпечити доступ громадян до генпланів. Лише окремі розділи документу можуть бути під грифом “ДСК”. Схоже на те, що в Миколаївській міськраді досі не знайшли часу ознайомитися з законодавством”, – зауважив юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив Вадим Сабінін.

З огляду на отримані результати громадські активісти звернулися до органів прокуратури, проте реакції на звернення досі немає.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: