На Білозерщині домовилися протидіяти насильству в сім’ї

Державні установи, правоохоронні органи та громадські організації Білозерського району Херсонської області спільно протидіятимуть насильству в сім’ї

Державні установи, правоохоронні органи та громадські організації Білозерського району Херсонської області спільно протидіятимуть насильству в сім’ї. Про це 17 січня заявили учасники круглого столу в селищі Білозерка, який організував Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” спільно з Білозерським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники домовилися вжити таких заходів для надання комплексної допомоги потерпілим від домашнього насильства:
– провести відповідні навчання для представників шкіл, дошкільних навчальних закладів, фельдшерсько-акушерських пунктів і членів виконкомів сільських рад;
– організувати публікації в районній газеті, роздачу листівок, акції;
– провести виїзні консультації юриста та спеціалістів відповідних служб у віддалених населених пунктах.

Постраждалим від домашнього насильства надає допомогу Центр правової інформації та консультацій. Про його роботу розповіла менеджер Елла Петренко: “Центр надає правову допомогу населенню з 2009 року, і за цей період частка звернень із сімейних питань становить близько 20%. Тому й виникла потреба в розширенні напрямів роботи Центру та у спеціальному навчанні юристів для допомоги потерпілим від домашнього насильства. З грудня 2012 року Центр допомагає потерпілим від домашнього насильства захистити свої права: юристи надають усні консультації, витяги з законодавства, складають позовні заяви та супроводжують потерпілих у суді. В основному клієнтки хочуть розлучитися, стягнути аліменти, виселити чи позбавити батьківських прав своїх кривдників. Слід відзначити, що жінки не відразу розповідають про свою проблему, не звертаються в міліцію чи лікарню, не фіксують проявів насильства, і тоді правовим шляхом важче захистити їхні права, адже ніяких доказів, окрім слів, немає”.

Представник Білозерського РВ УВМС Олексій Жданов розповів про роботу міліції з запобігання насильству в сім’ї: “Загалом 2012 року до правоохоронних органів по допомогу та з повідомленням про насильство в сім’ї звернулися 253 особи, серед яких 236 жінок і 17 чоловіків. Дільничні інспектори міліції винесли 180 офіційних попереджень. Станом на 2 січня 2013 року на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї перебувають 155 осіб, з них у службі дільничних інспекторів міліції – 11 жінок і 138 чоловіків, у кримінальній міліції у справах дітей – 1 жінка та 5 чоловіків. До Банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (з приводу насильства в сім’ї), занесено 10 сімей, із яких 1 сім’ю охоплено соціальними послугами. 6 дітей перебувають на обліку з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними”.

Роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді висвітлив директор Михайло Жадан: “Спеціалісти Центру 2012 року здійснили 14 первинних соціальних інспектувань у сім’ях, у яких зафіксовано факти насильства чи існує реальна загроза його вчинення, та 9 вторинних інспектувань у родинах, у яких мали місце випадки насильства та які перебували на обліку в Банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Постраждалим та особам, які вчиняють насильство в сім’ї, надано психологічні, інформаційні та соціально-медичні послуги. З профілактичною метою впродовж 2012 року проведено 30 лекцій і групових консультацій, якими охоплено 645 осіб”.

При цьому заступник головного лікаря районної лікарні Володимир Калашников поінформував: “Торік до лікарні не надійшло жодного звернення по медичну допомогу від потерпілих від насильства в сім’ї”.

Зі свого боку, начальниця відділу соціальної роботи ЦСССДМ Світлана Щербина зауважила: “Потерпілі від домашнього насильства дуже часто самі не хочуть, щоби втручалися в їхнє приватне життя. Жінки прагнуть зберегти сім’ю та сподіваються, що кривдник зміниться. А буває, що жінки у виявах насильства своїх співмешканців навіть звинувачують своїх дітей, які їх начебто “провокують”. Не треба забувати, що й наше законодавство теж лояльне до кривдників: за вчинення насильства їх притягують до штрафу, який платять самі ж жертви з сімейного бюджету, а за повторне вчинення насильства кривдника можуть забрати на 15 діб або ж призначити громадські роботи. Бувають ситуації, коли жінку з дітьми заради їхньої безпеки необхідно вилучити з сім’ї, а притулку для таких людей у Херсонській області немає. У цьому напрямі ще багато роботи, і головне, щоб потерпілі самі схотіли вирішити питання домашнього насильства. А вони рідко по-справжньому хочуть розірвати це замкнене коло”.

Про ситуацію в районі щодо насильства над дітьми розповіла начальниця служби у справах дітей Наталія Чумак: “Завдяки профілактичній роботі збільшилася кількість звернень дітей щодо випадків насильства, хоча не всі вони знаходять своє підтвердження. Діти багато знають про свої права, але часто забувають про відповідальність, що призводить до конфліктів як із ровесниками, так і з батьками. Також слід відзначити, що в більшості випадків діти страждають від психологічного насильства з боку батьків”.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
Елла Петренко
(05547) 33 768
066 420 34 18
mcrr-bilozerka@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: