Міжнародний фонд «Відродження» долучився до підписання Меморандуму благодійників України

16 червня 2010 року в приміщенні готелю "Oпера" в Києві найвпливовіші благодійні фонди України підписали "Меморандум благодійників України" на підтримку законопроектів щодо благодійництва та благодійних організацій.

16 червня в приміщенні готелю “Oпера” найвпливовіші благодійні фонди України підписали “Меморандум благодійників України” на підтримку законопроектів “Про благодійництво та благодійні організації” №6343 та “Про внесення змін до деяких законів України (щодо зменшення податкового навантаження на набувачів благодійної допомоги)” №6344.

Під текстом Меморандуму поставили свій підпис керівники фондів: Фонд Ріната Ахметова “Розвиток України”, Фонд Східна Європа, Міжнародний фонд “Відродження”, Фонд Віктора Пінчука, Фонд Олександра Фельдмана, Благодійний фонд “Україна 3000”, Фонд Арсенія Яценюка “Open Ukraine”, Фонд Олени Франчук “АнтиСНІД”, Фонд Братів Кличків, Міжнародний благодійний фонд “Карітас Україна”, Фонд Святослава Вакарчука “Люди Майбутнього”.

Вперше найбільші благодійні фонди України об’єдналися задля спрощення реєстрації та адміністрування благодійних організацій; підвищення контролю благодійників за використанням наданої ними допомоги; запровадження нових інструментів благодійництва, а також зменшення податкового навантаження на отримувачів благодійної допомоги.

Всі підписанти та народні депутати висловили надію, що ВРУ залишить політичні суперечки та об’єднається для підтримки благодійництва.

Текст меморандуму буде надісланий голові ВРУ, голові Комітету з питань культури та духовності Яворівському.

До речі, після заходу стало відомо, що Комітет ВРУ з питань духовності та культури на своєму засіданні одностайно підтримав законопроект “Про внесення змін до деяких законів України (щодо зменшення податкового навантаження на набувачів благодійної допомоги)” (N6344 від 26.04.2010)

Меморандум благодійників України

на підтримку реформування законодавства щодо благодійної діяльності

Ми, благодійники України, об’єднали свої зусилля задля підтримки змін в благодійному законодавстві України, які підготовлені із широким залученням представників благодійних фондів, громадських організацій, бізнесу, медіа.

Ми впевнені, що зміни потрібні саме зараз,

тому що в період фінансово-економічної кризи, коли все більше українців опинилося у скруті, наявне законодавство значно ускладнює отримання людиною благодійної допомоги. Сьогодні:

людина-інвалід, отримуючи у подарунок від будь-якої юридичної особи інвалідний візок, має сплатити за це податок у розмірі 15% від вартості візка;

мати та батько, які збирають через sms благодійні пожертви на термінову операцію, від якої залежіть життя їхньої дитини, мають з кожної отриманої гривні віддати 36 копійок на державні податки та збори;

молодий вітчизняний талановитий музикант, отримуючи благодійну підтримку для участі у міжнародному музичному конкурсі та гідному представленні Україні у світовій спільноті, має сплатити за це податки.

Ми переконані, що запропоновані зміни:

покращать умови для розвитку професійної, відповідальної, відкритої благодійності;

захистять право людини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, на безперешкодне отримання благодійної допомоги;

полегшать доступ ефективно працюючих громадських організацій до благодійної підтримки;

забезпечать прозорість благодійництва через моніторинг цільового використання благодійних ресурсів з боку громадськості та держави.

Ми віримо, що нове законодавство

забезпечить наближення українського благодійництва до європейських і світових стандартів у його здійсненні, у тому числі:

спрощення процесів реєстрації та управління благодійними організаціями;

запровадження нових форм благодійництва, таких як благодійні спадщини, благодійний цільовий капітал, благодійні сервітути тощо;

зменшення податкового навантаження на громадянина-одержувача благодійної допомоги;

посилення контролю з боку благодійників та громадянського суспільства за використанням коштів та майна, переданими на благодійні цілі.

Ми закликаємо

Верховну Раду України, Президента України якомога швидше розглянути і схвалити законопроект “Про благодійництво та благодійні організації” (N6343 від 26.04.2010) та законопроект “Про внесення змін до деяких законів України (щодо зменшення податкового навантаження на набувачів благодійної допомоги)” (N6344 від 26.04.2010).

Меморандум відкритий для підписання всіма зацікавленими благодійниками.

З питань підписання меморандуму та просування законопроектів можна звертатися до Українського незалежного центру політичних досліджень за телефонами: (044) 279 24 35 та (044) 599 42 51 або за електронною поштою: ira.kavetskaya@uncpd.kiev.ua .

За матеріалами Громадського простору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: