Мінські домовленості: чи існує ймовірність імплементації угоди

З моменту підписання Мінських домовленостей у лютому 2015 року минуло майже два роки. За цей період переговори та зустрічі тристоронньої контактної групи стали буденними та лише іноді потрапляють у топ новин.

З моменту підписання Мінських домовленостей у лютому 2015 року минуло майже два роки. За цей період переговори та зустрічі тристоронньої контактної групи стали буденними та лише іноді потрапляють у топ новин.

Між тим, «мінський процес» має важливе значення для вирішення поточних питань, часто безпосередньо не пов’язаних зі збройним конфліктом. Недовершеність документу викликає багато нарікань. Утім жодна зі сторін не готова відмовитись від Мінських домовленостей, так само як і провести практичну імплементацію угод.

Діяльність з виконання «мінських» точиться постійно та вартує осмислення, ґрунтовного аналізу, на основі яких можна робити висновки, що матимуть практичне значення та можуть бути застосовані під час розробки подальшої стратегії, переговорів, тощо.

До другої річниці підписання Мінського протоколу («Мінськ-1») в вересні 2016 року група дослідників, що представляють провідні національні та регіональні аналітичні центри, підготувала аналітичну записку «Не так все тихо на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та варіанти реінтеграції України». Документ був представлений у Брюсселі. В Україні планується низка спеціальних дискусій, присвячених презентації записки.

Автори дослідили провідні аспекти «Мінських», що торкаються практично всіх аспектів – політичного, економічного, впливу на громадську думку. Також експерти присвятили спеціальний розділ ситуації щодо взаємодії звільнених і непідконтрольних районів Донецької області та представили декілька моделей розвитку ситуації.

У створенні аналітичної записки «Не так все тихо на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та варіанти реінтеграції України» взяли участь представники «Інституту світової політики», аналітичної платформи «VoxUkraine», фонду «Демократичні ініціативи», аналітичного центру «Донецького інституту інформації», «Інституту відкритого суспільства для Європи».

Публічна дискусія організована громадською організацією «Донецький інститут інформації» у рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України», яку виконують Міжнародний фонд «Відродження» (МВФ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції, оприлюднені під час публічної дискусії, є позицією спікерів і необов’язково відображають позицію уряду Швеції, Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду розвитку аналітичних центрів (TTF).

Організатори вдячні за партнерство Антикризовому медіа-центру (м. Краматорськ).

Контакти:Наталія Казьоннова, «Донецький інститут інформації», +380 66 334 07 50, +380 96 306 26 22,  dii.donbas@gmail.com

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: