Міністерство охорони здоров’я не виконало рішення уряду щодо цін на ліки

Міністерство охорони здоров’я досі не сформувало реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, тим самим не виконавши рішення уряду

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) досі не сформувало реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, тим самим не виконавши рішення уряду. Про це свідчать дані громадського моніторингу у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей з онкогематологічними захворюваннями, який здійснюють Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” спільно з Опікунською радою Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти нагадують, що, згідно з Постановою Кабміну №932, з 1 січня 2012 року заклади й установи охорони здоров’я при закупівлях ліків мають орієнтуватися на зареєстровані та внесені в реєстр оптово-відпускні ціни та закуповувати лікарські засоби й вироби медичного за цінами, що не перевищують зареєстрованих.

Фахівці відзначили, що в період активних державних закупівель лікарських засобів закладами й установами охорони здоров’я дивним чином з реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, який оприлюднено на офіційному сайті МОЗ, зникли записи. Наприкінці минулого року в реєстрі було зареєстровано майже всі лікарські засоби, які мало бути закуплено за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Зараз більшості з них у реєстрі немає. Хоча Постанова чітко зазначає, що задекларовані до 1 вересня 2011 року ціни та зміни вважаються вже зареєстрованими.

Експерти припускають, що це сталося через те, що чиновники МОЗ помітили, що зареєстрували дещо вищі ціни, ніж реальні.

Наприклад, минулого року в реєстрі було зазначено ціни на препарати для лікування дітей з онкогематологічними захворюванями на 30-150 грн. вищі, ніж їх можна купити в тих же постачальників не за державні кошти. А на препарат “Вориконазол” зареєстрована ціна була на 175 грн. вища, ніж ціна, за якою ці ж ліки придбали благодійники. Виходить, що в минулому році МОЗ за тільки один цей препарат переплатив майже 130 тис. грн.

Всеукраїнський благодійний фонд “Крона”
(044) 503 54 54
krona@niko.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: