Миколаївські ОСН хочуть покращити співпрацю з владою

За словами фахівців, більшість ініціатив ОСН зводяться до мобілізації громадян на акції (зокрема у сфері благоустрою територій, ЖКГ й інфраструктури), що найчастіше дублюють обов'язки влади, яка тим самим перекладає свої функції на ОСН

Більшість ініціатив ОСН зводяться до мобілізації громадян на акції (зокрема у сфері благоустрою територій, ЖКГ й інфраструктури), що найчастіше дублюють обов’язки влади, яка тим самим перекладає свої функції на ОСН. Про це заявив голова правління Фонду розвитку м. Миколаєва Михайло Золотухін 26 лютого під час круглого столу в Миколаєві. Захід провів Фонд розвитку м. Миколаєва та ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники круглого столу підготували рекомендації для покращення взаємодії ОСН з місцевою владою.

По-перше, пропонується привести у відповідність до чинного законодавства рішення міськради “Про порядок створення та легалізації органів самоорганізації населення у м. Миколаєві”. За словами активістів, керуючись цим рішенням, миколаївська влада вимагає надавати паспортні й інші персональні дані мешканців території ОСН разом із протоколами зборів ОСН, пов’язаними з поточною діяльністю, хоча законодавство таких вимог не висуває.

По-друге, запропоновано ввести у “Програму розвитку органів самоорганізації населення м. Миколаєва на 2012-2013 роки” блок результативних показників виконання програми, як того вимагає стаття 20 Бюджетного кодексу та рішення виконавчого комітету №646 від 22.06.12.

По-третє, міськраді рекомендовано розробити систему навчання керівників ОСН. За словами фахівців, у повсякденній роботі ОСН існує безліч проблем, зумовлених недостатньою обізнаністю активу й керівництва ОСН щодо юридичних, фінансових і правових аспектів роботи об’єднань.

Контакти:
Фонд розвитку м. Миколаєва
(0512) 47 38 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: