Миколаїв презентував свої досягнення у сфері електронного врядування

У Миколаєві відбулася всеукраїнська конференція “Регіональні перспективи просування технологій електронного врядування та розвитку електронної демократії на виконання Плану дій з упровадження в Україні Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”

14 червня в Миколаєві відбулася всеукраїнська конференція “Регіональні перспективи просування технологій електронного врядування та розвитку електронної демократії на виконання Плану дій з упровадження в Україні Міжнародної ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”. Захід організували Фонд розвитку міста Миколаєва та Миколаївський міськвиконком за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”. Співорганізаторами конференції були Національний центр електронного врядування, ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”, Громадське партнерство “Відкритий Уряд”.

На конференції було презентовано досвід Миколаєва у сфері електронної демократії. У міській раді впроваджено систему електронного голосування з конференц-зв’язком (її можна використовувати для проведення сесій міськради, громадських слухань тощо), на базі міської Централізованої бібліотечної системи створено 18 Центрів обслуговування громадян, завдяки яким миколаївці отримують доступ до міських електронних баз і можливість інтерактивного спілкування з владою, діє віртуальна приймальня “Запитай у влади”, створено інтерактивний веб-портал міського голови, ведуться онлайн-трансляції сесій міської ради, розвивається веб-сайт міської ради.

На черзі такі кроки, як відкриття в міськвиконкомі Центру надання адміністративних послуг (електронні черги, прийом громадян за принципом “єдиного вікна”, розробка та впровадження технологічних карт із надання адміністративних послуг), а згодом – і впровадження електронного документообігу. На думку ініціаторів, усе це дозволить покінчити з бюрократичною паперотворчістю, оптимізує прийняття та виконання управлінських рішень, наблизить владу до городян, зробить її більш прозорою, зрозумілою, доступною та більш ефективною.

Учасники дискусії запропонували виробити єдині стандарти впровадження електронного врядування й електронної демократії для всіх українських міст.

Учасники конференції обговорили питання, чому в цілому по Україні так повільно йде впровадження електронного врядування. На їхню думку, по-перше, йде гальмування в основному на рівні чиновників середньої ланки, які звикли працювати по-старому, а по-друге, і це найголовніше, потрібна більш чітка й ефективна політика щодо впровадження таких нововведень на загальноукраїнському рівні, робота влади в тісній взаємодії з громадськістю й експертним середовищем.

Фотогалерея

Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: