Мешканців Ужгорода планують залучити до вироблення міської політики

В Ужгороді відбулося засідання на тему “Умови участі громадян у виробленні міської політики Ужгорода: зріз за 2011 рік”

27 жовтня в Ужгороді відбулося засідання на тему “Умови участі громадян у виробленні міської політики Ужгорода: зріз за 2011 рік”. Захід організувало Карпатське агентство прав людини “Вестед” у межах проекту “Створення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики Ужгорода” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Політолог, керівник демократичних програм КАПЛ “Вестед” Павло Білак зробив короткий огляд прозорості, відкритості та підзвітності Ужгородської міськради за період із лютого 2011 року, коли громадські активісти оприлюднили перший звіт із цього приводу. Експерт відзначив, що місцева влада частково прислухалась до рекомендацій і покращила роботу офіційного сайту. Одначе, за його словами, рішення міської ради, виконкому чи мера досі публікують вибірково. Також, як зауважив експерт, на сайті не можна шукати рішень за певними критеріями.

Позитивно було оцінено нещодавнє рішення міської ради про обов’язкове звітування депутатів перед виборцями до 12 грудня 2011 року.

Сприяти втіленню пропозицій громадськості пообіцяв депутат міськради Ростислав Буланов. Він повідомив, що подаватиме на сесію проекти рішень про запровадження механізмів впливу громадян на політику міста. Так, один із проектів передбачає проведення громадських слухань. Нині, щоб ініціювати громадські слухання, слід зібрати підписи третини мешканців і забезпечити присутність 50% ужгородців. Натомість автор проекту має намір ввести окреме положення, за яким слухання могла б збирати саме та кількість людей, яким це потрібно, за спрощеними процедурами.

Другий інструмент, про який розповів Ростислав Буланов, – спрощена система подання проектів рішень до міськради від громадян, або так звана місцева ініціатива. Ті, хто мають певну суспільно значущу ідею, зможуть написати проект рішення й подати його на розгляд міської ради.

КАПЛ “Вестед”
(0312) 61 96 61
vested@tes.org.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: