Луганські ОСББ невдоволені комунальним монополістом

У Луганську відбувся круглий стіл “ОСББ і монополісти комунальних послуг: проблеми та шляхи вирішення”

17 червня в Луганську відбувся круглий стіл “ОСББ і монополісти комунальних послуг: проблеми та шляхи вирішення”. Захід організував Ресурсний центр для ОСББ “Господарюємо разом!” спільно з Луганським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (АМКУ) в межах проекту “Підтримка адвокаcі ОСББ Луганської області у взаємовідносинах із ТОВ “Луганськвода” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У круглому столі взяли участь понад 25 людей – представники Ресурсного центру, Луганського обласного територіального відділення АМКУ, Головного управління економіки Луганської обладміністрації, ГО “Асоціація підтримки та розвитку місцевого самоврядування”, Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, голови ОСББ Луганська, представники ЗМІ. Представників ТОВ “Луганськвода” запросили на засідання, але вони його проігнорували.

Голова правління Ресурсного центру Наталія Бойко розповіла, що 80% звернень до центру від представників ОСББ стосуються взаємин між ОСББ і ТОВ “Луганськвода”. За її словами, нарікання з боку ОСББ стосуються тієї форми договору, яку підприємство не пропонує, а вимагає підписати від голів ОСББ.

Згідно з цим договором, на ОСББ покладено функції виконавця послуг, внаслідок чого об’єднання зобов’язані поставити загальний водомір на будинок, прийняти особові рахунки абонентів-мешканців і щомісяця в повному обсязі оплачувати воду. ОСББ і ЖБК змушені будуть ввести в штат контролера та нести значні додаткові витрати. У разі несвоєчасної сплати за комунальні послуги житлові будинки будуть відключати від централізованої системи водопостачання. При цьому 20% власників квартир є боржниками.

За словами Наталії Бойко, Ресурсний центр вважає порушенням закону вимагати від ОСББ виконувати функції виконавця послуг, оскільки, згідно з законодавством, ОСББ не є суб’єктом господарювання. Вона підкреслила, що ОСББ може бути тільки колективним замовником (абонентом).

Фахівці домовилися розробити єдину форму договору між ОСББ і ТОВ “Луганськвода” разом зі спеціалістами АМКУ. АМКУ погодився розглянути пропозиції Ресурсного центру, спрямовані на вирішення ситуації.

Контакти: Ресурсний центр для ОСББ “Господарюємо разом!”, Наталія Бойко, (0642) 93 24 59, 050 281 45 68, n.boyko.i@rambler.ru

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: