Луганські активісти працюватимуть над збереженням історико-культурної спадщини

ГО “Луганська археологічна спілка” розпочала проект “Луганські старожитності під контролем громади”

ГО “Луганська археологічна спілка” розпочала проект “Луганські старожитності під контролем громади”. Проект став переможцем конкурсу адвокаційних ініціатив, який проводила Луганська міська організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект спрямовано на забезпечення дієвого громадського контролю у сфері охорони історико-культурної спадщини.

“Наприкінці 2012 року Луганський міський голова Сергій Кравченко неодноразово наголошував на необхідності реконструкції старої частини міста за рахунок приватних інвесторів. Громадськість тішать подібні заяви, але дуже важко уявити, як такі плани реалізуватимуть на практиці”, – зауважили ініціатори проекту. Незрозумілими, за їхніми словами, є механізми співпраці міськради з власниками й орендарями будинків в історичному ареалі міста та критерії, за якими будуть проводити реставраційні роботи.

Голова ради ГО “Луганська археологічна спілка” Євген Черних зазначив, що культурна спадщина є унікальним і невідновлюваним ресурсом, який належить винятково громаді. “Наше завдання – зберігати надбання, сприяти державним органам охорони й контролювати процеси з боку луганчан. Громадська організація “Луганська археологічна спілка” об’єднує фахівців у цій сфері, тому у взаємодії з відповідними владними структурами міста ми можемо відповідально взяти на себе таку функцію”, – сказав він.

У межах проекту заплановано зробити фотографії історичних споруд, описати їхній поточний стан, знайти історичні довідки. ГО “Луганська археологічна спілка” надрукує відповідний буклет. Підсумком проекту стане виготовлення спеціального каталогу всіх пам’яток Луганська – монументального мистецтва, історичних, архітектурних, археологічних тощо.

Контакти:
ГО “Луганська археологічна спілка”
095 479 60 01
laspilka@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: