Круглий стіл «Візовий кодекс ЄС та Угода про спрощення оформлення віз: як правильно користуватися»

27 травня 2010 року в Донецьку міжнародна ініціатива «Європа без бар’єрів» спільно з Донецьким Інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу проводять круглий стіл «Візовий кодекс ЄС та Угода про спрощення оформлення віз: як правильно користуватися».

Мета заходу – обговорення ефективного застосування українськими заявниками положень Візового кодексу Європейського Союзу.

25 червня 2009 року Рада Європейського Союзу ухвалила Візовий кодекс Європейського Союзу. Цей документ є першою спробою цілісної кодифікації правил та норм, що стосуються видачі шенгенських віз громадянам третіх країн. Положення Кодексу містять низку новацій, які впливатимуть на процес отримання віз.

Переклад Візового кодексу Європейського Союзу українською мовою та його презентація в Донецьку підтримані Європейською програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Як свідчить практика, наявність прогресивних нормативно-правових документів є недостатньою для успішного користування ними широкою громадськістю. Потрібні кваліфіковані коментарі та роз’яснення, які положення і у який спосіб можуть бути повноцінно використані. Експерти «Європи без бар’єрів» здійснили переклад Кодексу українською мовою, супроводивши його ґрунтовними коментарями щодо нововведень.

Під час заходу буде презентовано Коментований переклад Візового кодексу ЄС та обговорено оптимальні методи та засоби, за допомогою яких громадяни України можуть у повній мірі скористатися положеннями нового Кодексу та Угоди про спрощення оформлення віз.

Організаторами заходу буде презентовано публікацію: «Візовий кодекс ЄС та Угода про спрощення оформлення віз: як правильно користуватися».

Запрошено до обговорення Генеральних консулів Чеської Республіки та ФРН в Донецьку Антоніна Мургаша і Клауса Ціллінкенса, Грецької Республіки в м. Маріуполі Софію Маллі.

До участі запрошуються представники ОДА, міськради, громадських організацій, науковці та журналісти.

По закінченню презентації – фуршет та неформальне спілкування.

Початок об 11:00.

Місце проведення: Донецький обласний Центр підвищення кваліфікації держслужбовців, Донецьк, бул. Пушкіна 32, 3-й поверх, мала зала.

Контакти організаторів:

Донецький Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу

вул Щорса 12, к.11, м. Донецьк, 83055 Україна

тел. (062)305-02-59, факс (062)386-83-37

e-mail: disrpa@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: