Комунікація з родинами зниклих безвісти: як Коаліція ветеранських просторів створює місток між владою і громадськістю

Допоки немає тіла й воно є не ідентифікованим, людина вважається зниклою безвісти. Станом на кінець вересня 2022 року за офіційними даними у розшуку знаходяться понад 4 тисячі осіб, які зникли безвісти, а тисячі сімей потребують роз’яснень щодо порядку дій для пошуку рідних, убезпечення від шахраїв та небажаних контактів, інформування щодо поточного стану пошуку тощо.

Попри складні пошуки, надважливою є комунікація з цими родинами, і проводити її треба саме на місцях. Для цього Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Олег Котенко), було створено Консультативну раду, у склад якої увійшли 22 регіональних представники з усіх областей України (крім Луганської та Херсонської). Ними були призначені представники і представниці ветеранських просторів Вінницької, Львівської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Хмельницької областей, які входять до Коаліції ветеранських просторів.

Серед регіональних представників є представники сімей осіб зниклих безвісти. Також представниками Уповноваженого стали громадські активісти та фахівці, які працювали з питаннями пошуку зниклих безвісти з 2014 року.

Усі вони проходять навчання з процедурних питань, особливостей роботи з сім’ями осіб зниклих безвісти, комунікацій з медіа, а працюють на громадських засадах. Тому Фонд “Відродження” підтримав роботу громадських активістів, зокрема і з родин безвісти зниклих, які стали регіональними координаторами. А громадська організація “Простір можливостей”, яка ініціювала створення Коаліції ветеранських просторів, взяла на себе організацію мережування та проведення зустрічей регіональних представників з експертами.

“У кожного з цих людей – своя складна історія пошуку рідних, побратимів, посестер, які зникли безвісти на війні. Тепер вони взяли на себе відповідальність допомагати іншим, які з цією бідою один на один. Тобто вся система побудована за принципом рівний рівному.” – говорить директорка “Простору можливостей” Оксана Коляда.

Фонд також підтримав проведення двох таких комунікаційних зустрічей, із залученням представників від органів влади та експертів. Такі заходи потрібні для того, аби розвивати взаємодію регіональних координаторів з дотичними органами влади та експертами. А також тому, що вони створюють майданчик для мережування і комунікації координаторів між собою, обміну досвідом та іншими корисностями.

Одну таку зустріч координаторів з представниками поліції, експертами та співробітниками органів місцевого самоврядування, “Простір можливостей” вже провів у листопаді 2022 року. За результатами команда напрацьовує алгоритми та методичні рекомендації по співпраці громадськості і держави у питаннях осіб зниклих безвісти.


Фото взяті з особистої Фейсбук-сторінки Оксани Коляди.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: