Ветеранські простори об’єдналися в коаліцію

В Україні буде створено широку коаліцію ветеранських просторів для можливості реалізації спільних проектів. Про це стало відомо під час прес-конференції присвяченій цьому об’єднанню. 

Це рішення було прийняте внаслідок тісної співпраці команди ГО “Простір Можливостей” в партнерстві з Міжнародним фондом “Відродження” та ветеранськими просторами, яких в Україні більше 20.

До коаліції долучилися 18 ветеранських організацій з різних куточків України. Вже підписана коаліційна угода, яка передбачає морально-етичні зобов’язання в рамках партнерства і не призводить до фінансових наслідків або юридичних зобов’язань.

Як зазначила менеджерка Фонду Ольга гальченко: «Я вбачаю у ветеранських просторах потужний інструмент налагодження розумного діалогу між державою і ветеранською спільнотою. Діалогу на рівних, який би давав результат. І місія нашого фонду якраз у тому, щоб слугувати містком між спільнотою і державою».

До сфери співпраці належить:

  • Впровадження кращих практик
  • Стандартизація послуг
  • Розвиток громад через вплив ветеранських прострів
  • Моніторинг та аналіз дотримання прав ветеранів
  • Консультування та узгодженість впровадження ветеранських політик
  • Проведення спільних заходів
  • Спільна реалізація всеукраїнських проектів
  • Адвокація розвитку ветеранських просторів перед органами державної влади та органами місцевого самоврядування

Як зазначила представниця ветеранської організації “Простір можливостей” та колишня очільниця Мінвету Оксана Коляда, робота зі створення коаліції йшла протягом минулого року. За цей час було проведено аналіз діяльності регіональних ветеранських організацій у різних частинах України.  

Основною метою об’єднання є покращення механізмів процесу реінтеграції учасників бойових дій у мирне життя. Для цього пропонується проведення стандартизації послуг для ветеранів  та реалізація всеукраїнських проектів. Крім того, за словами Оксани Коляди, це допоможе краще відстежувати дотримання прав учасників АТО та узгоджувати події щодо запровадження ветеранських політик.  Також у планах закладено створення єдиного ветеранського фонду.  

Водночас, як зазначила очільниця шпиталю ветеранів війни “Лісова поляна” Ксенія Возніцина, ветеранські центри, окрім іншого, мають стати платформою для надання якісної психологічної реабілітації. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: