KharkivGoingGlobal: реформи на шляху до євроінтеграції

18-го березня Євген Бистрицький провів відкриту дискусію «KharkivGoingGlobal: реформи на шляху до євроінтеграції» у Харкові. Під час обговорення він підкреслив важливість процесів підзвітності громадян, демократичних антикорупційних практик, приватизації національних підприємств та енергетики у процесі впровадження реформ.

Одним з пріоритетів роботи Міжнародного фонду «Відродження»  в регіонах  є залучення громадян до впровадження реформ, налагодження співпраці між громадськими організаціями і органами влади; посилення інституційної спроможності антикорупційних ініціатив і розвиток громадянської активності. Дуже важливим у цьому процесі є експертні зустрічі з втілення реформ.

У січні відбулась зустріч Євгена Бистрицького, виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» з активістами і представниками громадських організацій у Дніпропетровську, під час якої розглядалися питання ролі громадянського суспільства у реалізації реформ, різниці у баченні реформ на центральному та місцевому рівні, проблеми їх впровадження на місцях, та пріоритети Міжнародного фонду «Відродження» у наступному році в контексті підтримки та просування реформ.

А 18-го березня Євген Бистрицький провів відкриту дискусію «KharkivGoingGlobal: реформи на шляху до євроінтеграції» у Харкові. Він підкреслив важливість процесів підзвітності громадян, демократичних антикорупційних практик, приватизації національних підприємств та енергетики у процесі впровадження реформ.

«Саме від участі громадськості, її реагування на факти корупційних порушень, вміння громад самоорганізовуватись, впровадження заходів з громадянської освіти, оприлюднення результатів залежить імплементація реформ на місцевому рівні. При цьому дуже важливим є вміння налагодження діалогу та готовність місцевої громади до втілення реформ», – каже Бистрицький.

Пан Бистрицький зауважив, що наразі триває перерва з реформами в країні, іде обговорення посади нового Прем’єр-міністра. При цьому відбувається величезний супротив по антикорупційним реформам з боку посадовців.

Втілення реформ відбувалось в тому числі шляхом обговорення експертної підтримки реформ через Стратегічні дорадчі групи за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». За 25 років завдяки донорам в Україні з’явилась мережа аналітичних центрів їх спеціалістів залучили до роботи міністерств з метою розробки документів для реалізації реформ. Вони представляють інтереси суспільства, виробляють громадську політику.

Окремо Євген Бистрицький зустрівся з лідерами громадських організацій Харківської області. Обговорювались питання, актуальні для розвитку громадянського суспільства в регіоні: втілення електронного врядування, втелення реформ у сфері охорони здоров’я, освіти та децентралізації. Виконавчий директор МФВ запевнив, що фонд  прикладе усіх зусиль для того, аби забезпечити проектну підтримку та передачу досвіду по самоорганізації і демократичним практикам в регіоні.

Лідери громадської думки Харківської області підіймали питання належної якості освіти, ринкових стосунків у сфері освітніх послуг; необхідності наявності незалежних ЗМІ, які будуть оприлюднювати результати журналістських місцевих розслідувань та надавати населенню об’єктивну інформацію; якості надання адміністративних послуг; розподілу повноважень між міграційною службою та ЦНАПами, підготовки до передачі повноважень по регуляторній політиці. Окрім того, увагу було приділено діяльності з аналізу бюджетів, направлення виявлених порушень до правоохоронних органів. Активісти зазначили необхідність наявності карного органу за корупційні порушення на рівні області. Наголосили, що громадянське суспільство у Харкові не може порозумітись з владою, тому надію покладають на вимоги нового закону, який представники влади будуть вимушені виконувати.

Фото Сергія Захарченкова

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: