Група латиноамериканських журналістів відвідала Україну – щоб не лише чути, але і побачити наслідки війни

Важливо, аби світ не лише чув, але і мав можливість бачити наслідки російської агресії для України. 

Від початку повномасштабної війни Міжнародний фонд “Відродження” підтримує прес тури і візити іноземних журналістів до України, можливості зустрічей медійників з українськими топурядовцями, родинами військових, журналістами, митцями, правозахисниками і постраждалими цивільними. 

У рамках останнього такого візиту група з дев’яти журналістів з Аргентини, Бразилії, Ель-Сальвадору, Колумбії, Мексики, Перу та Чилі на власні очі побачили наслідки російської окупації в Бородянці, Бучі, та Ірпені. Ключовими темами візиту стала підготовка до Глобального саміту миру в Швейцарії, ядерна та радіаційна безпека, злочини екоциду та викрадення дітей, які чинить росія.

У рамках візиту журналістки і журналісти також зустрілись з рідними українських військовослужбовців, які перебувають у російському полоні.

“Для нас важливо, аби якомога більша частина світу дізнавалась правду про війну, воєнні злочини росіян в Україні, історії родин захисників, які втратили близьких або чекають на їх обмін з російського полону. Латинська Америка — надзвичайно важливий регіон, з яким Україна активно налагоджує дипломатичні взаємини. Такі візити — частина загальної комунікаційної стратегії МЗС України по роботі з країнами з країнами Латинської Америки і Карибського басейну, яку “Відродження” допомагає впроваджувати”, — говорить директор програми “Європа і світ” нашого Фонду Дмитро Шульга.

Журналісти також відвідали Чорнобильську зону відчуження, поспілкувавшись з працівниками станції. Цей візит був важливим в контексті тем ядерної та радіаційної безпеки, злочинів екоциду та глобальної небезпеки, яку несе росія світові.

У рамках візиту журналісти також зустрілися з Президентом України, Першою леді, Прем’єр-міністром, міністром закордонних справ, радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини, членами парламенту, представниками провідних організацій українського громадянського суспільства.

А також взяли участь у презентації першої Комунікаційної стратегії МЗС “Україна – держави Латинської Америки та Карибського басейну”.  

“Підготовка таких ґрунтовних документів вже традиційно для МЗС — це інклюзивний процес, який об’єднує не лише державних та політичних стейкхолдерів, але й експертну спільноту та медіа. Для нас усіх, представників різних сфер, Латинська Америка і Карибський басейн — один з ключових нових горизонтів у 2024 році й надалі. Ми докладемо всіх зусиль, щоб наша співпраця стала рушійною силою для взаємного розвитку та процвітання”, — зазначив Дмитро Кулеба.

Що містить стратегія? Глибинний аналіз медіаландшафтів країн Латинської Америки і Карибського басейну, ґрунтовний аналіз антиукраїнських наративів, що поширюються в регіоні та інструменти з протидії дезінформації. Документ також чітко визначає ключові наративи та детальні рекомендації щодо стратегічних комунікацій України і є дорожньою картою ефективної взаємодії з кожною країною-партнером. 

Більше про те, як Міжнародний фонд “Відродження” допомагає Україні нарощувати міжнародну підтримку читайте у матеріалі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: