Громадський фронт: що підтримував Фонд у перші тижні війни

За перші три тижні з початку повномасштабної війни росії з Україною ми підтримали 80 запитів та витратили 22 мільйони гривень на допомогу Україні, її захисникам та громадянському суспільству.

Найбільше коштів пішло на захист наших захисників, евакуацію цивільного населення з небезпечних міст та медично-гуманітарні потреби.

Загальний розподіл витрат виглядає наступним чином:

Найбільше коштів, понад 30%, було витрачено на захист наших захисників, як ЗСУ, так і ТрО. Ми покрили більш ніж 30 запитів від різних частин та груп у точках, що знаходяться на лінії фронту або неподалік від неї: амуніція, дрони, пальне, товари медичного призначення та інше. Це те найменше, що ми могли зробити в перші дні війни, щоб віддати належне нашим захисникам.

Близько чверті коштів пішло на допомогу в евакуації, з яких найбільше – на евакуацію жінок, дітей та людей старшого віку з Києва та околиць. Це стосувалося тих людей, що не мали змоги виїхати власним ходом. Для переселенців з Харкова ми допомогли облаштувати шелтер у Черкасах. Також допомогали з переїздом активістам зі сходу України та більш ніж 70 журналістам.

Близько 3 мільйонів гривень пішло на проєкти гуманітарного характеру – переважно закупівлі медичних препаратів та матеріалів для лікарень Києва, Харкова, Ірпеня, Броварів, Борисполя та інших медзакладів неподалік зони бойових дій. Частина коштів пішла для закупівель медикам, що працюють безпосередньо на лінії фронту. Декілька запитів стосувалися товарів першої необхідності для вразливих груп населення та закупівлі пального для волонтерів, які розвозять отриману від бізнесу допомогу.

Правничі проєкти – це, в пергу чергу, підтримка збору та документування інформації про воєнні злочини росії в Україні. Крім цього, ми підтримуємо надання правової допомоги для постраждалих, в тому числі переселенців.

В категорії «Інформування» ми підтримуємо проєкти, що допомагають донести правду про війну до закордонних аудиторій, як на заході, так і в тилу у ворога. Так само ми підтримуємо роботу деяких ЗМІ, які залишились без рекламних коштів і чия робота з документування війни є важливою: Мілітарний портал, Ukrainer, Слідство.Інфо та інші. Невдовзі плануємо запустити підтримку для більшої кількості ЗМІ.

Для координації зусиль волонтерів ми підтримуємо адміністративну роботу фонду «Повернись живим» та роботу порталу «Люди для України» people4ua.com .

Серед підтриманих аналітичних проєктів – моніторинг, дослідження і поширення інформації про вплив війни на цивільне населення, яке проводить CEDOS, та вивчення соціально-гуманітарних потреб переселенців, яке проводить Фонд «Демократичні ініціативи».

Крім цього, ми щоденно адвокатуємо інтереси України закордоном та доносимо інформацію про війну до західних експертів, журналістів, урядовців. 

Що далі? Ми продовжимо підтримувати Україну та її громадянське суспільство у боротьбі з російськими загарбниками. Наші пріоритети – посилення гуманітарного та медійного напрямків, міжнародна адвокація та допомога Мережі Фундацій Відкритого Суспільства у запуску Українського фонду Демократії – нового фонду, започаткованого Джорджем Соросом задля допомоги українцям та збереження українського громадянського суспільства.

Попереду ще багато новин. І обов’язково – перемога.

«Це небагато, але це чесна праця». 

Слава Україні!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: