Громадські активісти пропонують ЄС застосувати до Росії тактику «дрібних порізів»

21 червня у Києві громадські експерти запропонували низку конкретних санкцій, які ЄС може запровадити до Росії у зв'язку з її діями в окупованому Криму.

21 червня у Києві громадські експерти запропонували низку конкретних санкцій, які ЄС може запровадити до Росії у зв’язку з її діями в окупованому Криму.

Від квітня 2014 року українські неурядові організації «Майдан закордонних справ» та «Інститут Чорноморських стратегічних досліджень» спільно з інтернет-виданням BlackSeaNews здійснюють моніторинг порушень санкцій, уведених ЄС, США та іншими країнами у зв’язку з окупацією Криму. Ця робота проводиться за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Протягом останнього року моніторингова група трьох організацій встановила нові факти порушення санкцій Росією. Вони стосуються:

  • використання для мілітаризації Криму українських підприємств, захоплених Росією;
  • незаконного перетину українського кордону на окупованому півострові повітряними та морськими суднами;
  • забороненого експорту та імпорту до/з країн ЄС.

Андрій Клименко, керівник моніторингової групи, головний редактор BlackSeaNews повідомив, що 95% інформації вдалося отримати з відкритих джерел.

Зокрема, аналітики встановили, що:

  • на захоплених кримських заводах «Море» і «Залив» Росія виробляє 9 новітніх корветів із крилатими ракетами «Калібр», тож до російського бізнесу, причетного до цього, мають бути застосовані санкції;
  • російський порт «Кавказ» реалізує схеми обходу санкцій при імпорті/експорті до окупованого півострова – щодня між Сочі та Керчю курсують 19 поромів, отже порт «Кавказ» має опинитись у санкційному списку;
  • щонайменше 164 повітряних суден різних авіакомпаній світу здійснювали рейси в окупований Крим, а потім в країни ЄС, тож цим бортам має бути заборонене обслуговування в аеропортах ЄС.

Задокументований список порушень Росією міжнародних санкцій та конкретні пропозиції щодо введення нових громадські організації надіслали Верховному представнику ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні, а також у дипломатичні представництва.

Дмитро Шульга, директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» назвав пропозиції громадських експертів «амбіційними, але реалістичними».

«Це унікальна відповідь на часте запитання європейців: а що ми ще можемо зробити? Мовляв, йде п’ятий рік окупації Криму, є певна міжнародна реакція, введено економічні санкції… Ми, звісно, можемо фантазувати про глобальну економічну блокаду, яка би змусила Росію піти з Криму, але розуміємо, що це малоймовірно. Водночас тактика «дрібних порізів» може збільшити ціну для окупанта і бути ефективною для України», – сказав Дмитро Шульга.

Відеозапис прес-конференції дивіться тут: https://goo.gl/Z84t1v

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: