Громадські активісти Чернігівської області дізнавалися, як отримати кошти на соціальні ініціативи

22 вересня у смт. Ріпки Чернігівської області в приміщенні Пенсійного фонду у Ріпкинському районі відбувся семінар-тренінг “Додаткові джерела фінансування для громадських організацій. Підготовка конкурсних пропозицій” в рамках проекту “Мобілізація громадського сектору через впровадження механізму соціального замовлення” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Організатор семінару — Ріпкинська районна громадська організація “Центр сприяння економічному та соціальному розвитку Ріпкинського регіону”.

Мета семінару — презентація конкурсу мікрогрантів, спрямованого на Ріпкинський район, підвищення теоретичних та практичних навичок громадських організацій в написанні грантових проектів.

В рамках семінару-тренінгу виконавчий директор Ріпкинської районної громадської організації “Центр сприяння економічному та соціальному розвитку Ріпкинського регіону” Оксана Нечепорук презентувала проект “Мобілізація громадського сектору через впровадження механізму соціального замовлення”. Даний проект є одним із 7 проектів, які було відібрано Міжнародним фондом “Відродження” із 79 поданих заявок з усіх регіонів України для подальшого фінансування.

Проектом передбачається проведення конкурсу мікрогрантів серед небайдужих громадян, ініціативних груп, органів самоорганізації населення та громадських організацій. Заплановано обрати не менш ніж 5 проектів, які повинні бути спрямовані та реалізовані на території Ріпкинського району та які отримають фінансову підтримку в обсязі до 16 тисяч гривень кожний.

Проведення конкурсу знайшло підтримку з боку представників структур влади, які взяли участь у семінарі-тренінгу. Про співпрацю органів влади та громадських організацій як важливий фактор розвитку суспільно-політичних процесів в районі розповіла начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськими організаціями та ЗМІ Ріпкинської райдержадміністрації Зінаїда Пінчук.

В рамках заходу експерт проекту Вікторія Ананьєва розповіла про міжнародні гранти для громадських організацій, як суттєвий внесок у втілення в життя громадських ініціатив. Були обговорені конкретні приклади позитивних практик та після індивідуальної роботи визначені потенційні напрямки реалізації мікрогрантів.

Найбільш важливими для фінансування громадських ініціатив в рамках конкурсу мікрогрантів, на погляд присутніх, є напрямки:

  • пропагування здорового способу життя серед дітей та молоді, організація дозвілля молоді та молодих сімей,
  • вирішення питань благоустрою та екологічні проблеми,
  • популяризація історичної, культурної та духовної спадщини,
  • просвітницька діяльність,
  • будівництво дитячих ігрових та спортивних майданчиків,
  • медицина,
  • енергозберігаючі технології.

Слід відзначити, що фактично вперше в районі реалізовується проект такого рівня, а успішна реалізація мікрогрантів тепер залежить від активної життєвої позиції громадських організацій та небайдужих громадян, які прагнуть відродити Ріпкинський район.

Оголошення щодо початку та умов конкурсу буде надруковано в кінці жовтня  в газеті “Життя Полісся” та розміщено на сайті РДА (http://rpadm.cg.gov.ua/).

Контакти організаторів конкурсу:

Оксана Нечепорук

8(050) 217 97 78

Прес-центр РРГО “ЦСЕ та СРРР”

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: