Експерти реформ про політичну кризу в Україні та кроки, необхідні для її подолання

Група експертів пропонує українській владі термінові кроки до розв’язання політичної кризи в Україні.

Група експертів пропонує українській владі термінові кроки до розв’язання політичної кризи в Україні.

«Сьогоднішня криза української політики – це, передусім, криза довіри. Люди втратили довіру до політичних інститутів, до доброчесності провідних політиків та партій, спроможності інституцій державної влади та їх керівництва проводити реформи у демократичному напрямку, який виборола та однозначно проголосила Революція Гідності. У свою чергу, політики не довіряють ані один одному, ані суспільству і перестають покладатись на свідому підтримку з боку громадян. Все це робить інститути влади неспроможними послідовно і цілеспрямовано вести країну шляхом реформ. Українська держава, отримавши після Майдану шанс на динамічний розвиток, сьогодні втрачає цей шанс. Лише швидкі зміни, спрямовані на відновлення довіри та прискорення базових реформ здатні врятувати країну», – йдеться у заяві, яку підписали понад 50 представників громадянського суспільства.

Беруть участь:
Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій

Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ

Олександр Сушко, голова правління «Міжнародного фонду «Відродження»

Ярослав Юрчишин, експерт з питань адвокації Реанімаційного пакету реформ, член правління Transparency International Україна

Тарас Качка, заступниквиконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження»

Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

Експерти пропонують:

  1. Очищення влади та створення технічного уряду за новими правилами. Перш за все йдеться про Органи державної влади, насамперед вищі, мають бути терміново очищені від осіб з очевидним конфліктом інтересів (тобто осіб, які поєднують державні посади та інтереси приватного бізнесу), а також від осіб із заплямованою репутацією, що втратили суспільну довіру.

Також підписанти наголошують на необхідності сформування нового Кабінету Міністрів України на засадах технічного уряду. На посаду Прем’єр-міністра. На думку експертів, має бути призначений позапартійний авторитетний топ-менеджер з високою особистою репутацією, який/яка раніше (до 2014 року) не займав/ла високих державних посад в Україні.

  1. Впровадження реформи держслужби та уряду. Для цього експерти пропонують разом із призначенням нового Уряду внести зміни до законів про центральні органи виконавчої влади та про Кабінет Міністрів України на основі законопроекту N2354а.
  2. Ефективна система комунікації Уряду з громадянами має бути налагоджена для включення громадян в процес розроблення та впровадження державних політик, заради подолання наявного відчуження між владою і суспільством.
  3. Ухвалення та впровадження нового Закону про вибори. Зокрема, новий закон має усунути мажоритарний компонент та закриті партійні списки, як найбільш сприятливі для політичної корупції.

Експерти підкреслюють на тому, що лише за виконання викладених умов вони й надалі будуть готові максимально співпрацювати з владою у впровадженні реформ, вважати чинну владу своїм гідним союзником і надійним партнером. За іншого розвитку подій експерти інформуватимуть суспільство та міжнародних партнерів про виклики, що ставлять під сумнів довіру до політичних еліт.

Експерти закликають всі активні сили громадянського суспільства приєднатися до заяви та дій, які сприятимуть подоланню кризи довіри у сучасній Україні.

Повний текст заяви та перелік підписантів можна переглянути за посиланням.

 

Контакти:

Радослава Чекмишева,

PR-координатор Міжнародного фонду «Відродження»

chekmysheva@irf.ua

+38 044 486 24 74

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: