Експертна дискусія про Конференцію ООН зі змін клімату (СОР): висновки та перспективи

НА ФОТО: Фото: AP/Rafiq Maqbool

16 лютого Екологічна ініціатива фонду “Відродження” (EPAIU) проведе дискусію за участі експерток та експертів з питань довкілля щодо можливостей, які дають активістам міжнародні майданчики, на кшталт Кліматичної конференції ООН (СОР).

Експертна дискусія покликана висвітлити враження учасників конференцій СОР, зокрема СОР28, а також проаналізувати, чому важливо говорити про такі питання, як:

  • вплив російської війни на клімат;
  • чим Україна є корисною для всього світу, і чому росія становить загрозу для всього світу, коли руйнує довкілля України;
  • чому важливо говорити про фактор корінних народів на прикладі Кримського тимчасово окупованого півострова;
  • яким чином питання екоциду в Україні торкається зміни клімату глобально;
  • що таке фінансові кліматичні інструменти та debt for climate swaps? тощо. 

Також піднімемо питання стосовно “українського павільйону”: як ефективніше використовувати його, аби продемонструвати, що ми можемо і хочемо робити для майбутнього – бачення від 10-ти і більше років вперед. Наступного року в українському павільйоні буде присвята питанням відновлення. Тому обговоримо, ЩО ми пропонуємо для майбутнього, попри те, що у нас війна, трагедія, руйнування; ЯК ми бачимо відновлену Україну, відновлені окремі міста, що найбільше постраждали? 

Спікери:

1) Борис Бабін, ГО Кримськотатарський ресурсний центр, професор, експерт з міжнародним досвідом, брав участь у підготовці документів для подання до ООН щодо окупованого Криму, фахівець з питань екоциду. 

2) Євген Хлобистов, ГО Кримськотатарський ресурсний центр, професор факультету природничих наук НаУКМА, експертне поле: забезпечення сталого розвитку, економіка охорони довкілля, екологічні права корінних народів та зміна клімату.

3) Ольга Полуніна, ГО Центр екологічних ініціатив “Екодія”, виконавча директорка, експертне поле: збитки від війни у сільському господарстві, переговорна позиція України щодо клімату.

4) Леннард де Клерк, Initiative on GHG Accounting of War, керівник міжнародної моніторингової групи з питань впливу війни на клімат, координатор досліджень “Climate damage caused by russia’s war in Ukraine”.

5) Андрій Кітура, керівник проєкту Діксі Груп – Офісу зеленого економічного переходу Міністерства економіки України. Експерт зі сталого розвитку та зміни клімату. 

Модеруватиме дискусію Оксана Дащаківська, менеджерка Міжнародного фонду “Відродження”.

Загальні теми для дискусії:

  • з якими меседжами їдуть учасники з України на СОР крайні роки? ( про пріоритетні і надважливі теми, які просувають організації)
  • чому країні важливо бути представленій на цьому міжнародному майданчику, який практичний ефект?
  • про що взагалі є кліматична конференція?
  • яким є бачення позиції України під час кліматичних переговорів на СОР?
  • які пропозиції громадськості до уряду України щодо підготовки до наступних СОР з метою підвищення ролі України в кліматичних переговорах?

Дискусія відбуватиметься в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за підтримки Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: