Експерти: Видобування сланцевого газу має бути прозорим і відповідальним

За словами фахівців, якщо вартість газу для населення збільшуватиметься, буде зростати увага до сланцевого газу

Якщо вартість газу для населення збільшуватиметься, буде зростати увага до сланцевого газу як альтернативного джерела енергії. Про це заявила президент Аналітичного центру “Діксі Груп” Олена Павленко 11 липня під час прес-конференції в Києві. Захід провів Київський інститут нетрадиційного газу за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Наше дослідження показало, що основна причина підтримки громадянами видобутку сланцевого газу незалежно від країни – економічна: це бажання отримати нові робочі місця й менше сплачувати за газ”, – сказала експертка. При цьому вона додала: “Якщо компанії хочуть підтримки своєї діяльності на місцях, вони повинні вкладати кошти в місцевих розвиток”.

Зі свого боку, координатор платформи Київського інституту нетрадиційного газу Роман Ніцович наголосив, що якісне регулювання цієї сфери існує в тих країнах, які вже видобувають сланцевий газ або активно бурять розвідувальні свердловини. Як зауважив експерт, сучасні механізми дають змогу відвернути більшість загроз від використання сланцевого газу для довкілля та здоров’я людей.

“Дискусії щодо відповідального видобутку ведуть навіть у державах, які запровадили мораторій на розробку нетрадиційного газу. На порядку денному – посилення прозорості, ширше залучення місцевих громад, інформування про роботу видобувних компаній”, – сказав він.

За словами фахівців, публічна дискусія про видобуток сланцевого газу зменшить градус емоцій навколо цієї теми й дасть змогу розробити ефективне регулювання галузі.

Громадськість та видобуток сланцевого газу: досвід США, Великобританії, Польщі, Болгарії, Румунії, Франції

Контакти:
Аналітичний центр “Діксі Груп”
Ірина Петренко
097 127 55 19
petrenko@dixigroup.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: