Експерти: Угода про асоціацію сприятиме модернізації українського сільгоспвиробництва

У Чернігові відбулися публічні дебати про вплив Угоди про асоціацію на сільське господарство України

Пакет економічних реформ, які передбачає Угода про асоціацію з ЄС, відкриє шлях до модернізації українського сільгоспвиробництва, сприятиме створенню прозорих правил гри та підвищить інвестиційну привабливість України. Про це заявили учасники публічних дебатів, що відбулися 18 червня в Чернігові. Захід провів Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, у цьому пакеті є директиви щодо гармонізації українського та європейського законодавства, зокрема у сфері підвищення якості продукції. Головним тут буде переорієнтація експорту України з сировини на продукти кінцевої переробки, щоб додана вартість формувалася саме в Україні. Також фахівці нагадали про зниження мит Євросоюзу на український експорт та отримання квот на безмитне завезення певного обсягу товарів.

З іншого боку, експерти звернули увагу на суттєві труднощі й загрози, що гальмують розвиток українського АПК та можуть призвести до його подальшого занепаду після підписання Угоди. Насамперед це відсутність гармонізованої законодавчої бази, що не сприяє створенню позитивного інвестиційного клімату. Крім того, в Україні занадто забюрократизована процедура реєстрації інвестиційних проектів, а земельне законодавство розтягує оформлення земельних ділянок на роки. Нездоланною є і проблема корумпованості владних структур. Серед інших труднощів – застарілість виробничих потужностей, фактична відсутність переробних підприємств та обтяжлива процедура сертифікації української продукції в ЄС. А квоти на її безмитне завезення – надто мізерні.

Проте, незважаючи на ці виклики, учасники дебатів відзначили, що процес переходу українських сільськогосподарських підприємств на європейські стандарти вже розпочався, а пункт Угоди про перехідний період дасть час і можливості поступово адаптувати агропромисловий сектор до стандартів ЄС і модернізувати його.

Контакти:
Сіверський інститут регіональних досліджень
Дмитро Казіміров
(0462) 676 052
siverian@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: