Експерти розповіли про формування балансу ОСББ

В Одесі відбувся круглий стіл “Прийняття житлового комплексу на баланс ОСББ”

В Одесі відбувся круглий стіл “Прийняття житлового комплексу на баланс ОСББ”. Захід організували Благодійний фонд “Місцева ініціатива” в межах проекту “Енергозбереження в питанні реформування ЖКГ – при сприянні громади” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У засіданні взяли участь лідери громадських організацій, ОСББ, науковці, представники органів місцевого самоврядування.

Було обговорено основні етапи передачі житлового комплексу на баланс ОСББ, а також практичні проблеми у сфері впровадження енергозберігальних технологій і участі населення в управлінні та взаємодії з владою.

Директор фонду “Місцева ініціатива” Юрій Звеліндовський визначив основні проблеми, які виникають при прийнятті будинків на баланс ОСББ:

1) Форма типового Акту прийняття будинків на баланс ОСББ, яку затверджено постановою Кабміну №1521 від 11.10.2002 р., взагалі не має інформації стосовно наявності в будинках загальнобудинкових лічильників на системах ресурсо- й енергозабезпечення, а також інформації стосовно показників лічильників на момент прийняття будинку ОСББ на власний баланс. Цей недолік не дозволяє ОСББ мати інформацію стосовно обсягів споживання енергоресурсів;

2) Суб’єкти природних монополій не хочуть визначати кордонів балансової належності комунікацій, внаслідок чого ОСББ не тільки отримають на баланс житлові будинки з внутрішньобудинковими мережами, а й повинні будуть обслуговувати десятки, а то й сотні мереж за межами житлових будинків;

3) Як до передачі будинків на баланс ОСББ, так і після цього мають місце протизаконні процедури відчуження підвальних і дахових приміщень із боку попереднього балансоутримувача.

При цьому виконувач обов’язків начальника управління ЖКГ та ТЕК Одеської міської ради Євгенія Абрамова звернула увагу на те, що межею балансової належності після отримання будинків на баланс ОСББ є зовнішня стіна цих будинків. Крім того, за її словами, органи місцевого самоврядування Одеси розробили та впроваджують систему балансоутримання, завдяки якій усі зовнішні мережі, які є безгосподарними, також мають обслуговувати монополісти.

Контакти: Благодійний фонд “Місцева ініціатива”, Юрій Звеліндовський, (048) 794 26 46, bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: