Експерти проаналізували антиінфляційну політику уряду

Громадська організація “Демократичні перетворення України” провела круглий стіл “Перспективи антиінфляційної політики уряду в умовах громадського контролю 2011-2012 рр.”

Громадська організація “Демократичні перетворення України” провела круглий стіл “Перспективи антиінфляційної політики уряду в умовах громадського контролю 2011-2012 рр.”. Захід відбувся за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у круглому столі взяли представники Національного банку України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства соціальної політики України,; профільних комітетів Верховної Ради, аналітичних та експертних центрів, журналісти, представники громадських організацій.

Експерти відзначили тенденцію до уповільнення інфляції: 2010 року вона становила 9,1% (2009 року – 12,3%). Серед причин зростання споживчих цін у 2010 році було названо збільшення вартості складових витрат на виробництво, що було спричинено підвищенням витрат на сировину та подорожчанням енергоносіїв, а також підвищення в серпні в 1,5 рази тарифів на природний газ для населення.

Експерти зауважили, що значна частина рішень у сфері бюджетної політики підпорядкована не стратегічним економічним міркуванням, а є предметом зовнішнього та внутрішнього політичного торгу. При цьому за їхніми словами, режим жорсткої економії протягом 2010 року в міністерствах і відомствах дозволив Кабінету Міністрів досягти головної мети: на початок грудня на єдиному казначейському рахунку було накопичено близько 26 мільярдів гривень у різних валютах. Фахівці попередили, що 2011 року всю бюджетну сферу чекає режим жорсткої бюджетної економії.

Більша частина бюджетних коштів, за прогнозом аналітиків, піде на реалізацію затверджених Президентом національних проектів. Програми в межах цих проектів будуть профінансовано безпосередньо із скарбниці і підтримано держгарантіями для інвесторів. Загальний обсяг гарантій на 2011 рік становитиме 35 мільярдів гривень.

У 2011 році споживання, на думку експертів, буде зростати на 3,5%, що створюватиме основний внесок у динаміку економічної активності в цілому. При цьому фахівці впевнені, що інфляція у річному обчисленні не тільки не буде уповільнюватися, а навпаки – швидко зростатиме. За їхнім прогнозом, річна інфляція в Україні до літа 2011 року може перевищити 10% і навіть добратися до позначки 15%.

Встановлено, що фінансування державного бюджету здійснювалося 2010 року в основному за рахунок державних позик, які склали за вказаний період 98,6 мільярдів гривень. При цьому державний борг збільшився на 80 мільярдів гривень, або на 35,2% – до 307 мільярдів гривень.

Розмір прожиткового мінімуму за цей період номінально збільшився лише на 2,2%, однак з урахуванням індексу споживчих цін він реально знизився на 4,8%.

Рівень бідності підвищився за названий період на 0,4% пункту і склав 26,4%, або 12,5 мільйонів людей. Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці, становив 8,5%, що перевищило минулорічний показник (8,1%).

Контакти: Богдан Курилець, 050 351 00 51, kurylets@yahoo.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: